Jaśkowiak zauroczony „elementem pruskim”: Prowadzi do tego, że się świetnie rozumiemy

123 lata obecności ziem polskich w granicach Prus prowadzi do tego, że samorządowcy z Gdańska, Wrocławia i Poznania się świetnie rozumieją – tak uważa samorządowiec z Platformy Obywatelskiej Jacek Jaśkowiak.

Jacek Jaśkowiak
Autor: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku zainaugurowano wczoraj działalność Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza. Szkoła ma wspierać i kształcić liderów politycznych, samorządowych, organizacji pozarządowych i biznesu.

"Paweł Adamowicz jako człowiek praktyczny uważał, że trzeba robić rzeczy trwałe. Mam nadzieję, że takim dziełem będzie to Studium. Będzie to miejsce, w którym będziemy kształcić, uwrażliwiać, będziemy myśleć o przyszłości. Chcemy wspierać kadry samorządowe, kadry organizacji pozarządowych i biznesu. Będziemy starali się łączyć wiedzę z praktyką" - mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

Wśród uczestników znalazł się także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który zabrał głos podczas panelu. Samorządowiec mówił m.in. o relacjach polsko-niemieckich.

– Generalnie u nas ten pruski element, te 123 lata tej obecności w Prusach i to wszystko, co się z tym wiązało, no  jednak prowadzi do tego, że się świetnie rozumiemy, jeśli chodzi o Gdańsk, jeśli chodzi o Wrocław i uważamy po prostu, że z wiedzy, z nauki warto czerpać, należy czerpać i w związku z tym tak dobrze się u siebie wzajemnie czujemy

– mówił Jaśkowiak.


Akt Założycielski podpisali: żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz i jego brat Piotr, a także prezes Fundacji Gdańskiej Jacek Bendykowski, koordynator studium Paweł Kowal, dyrektor ECS Basil Kerski, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak oraz prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Partnerem strategicznym przedsięwzięcia było Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyło sympozjum poświęcone ideom Pawła Adamowicza, w którym uczestniczyli m.in. rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

 Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl, twitter.com, pap

 

#Jacek Jaśkowiak #ECS

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo