Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Jakie będą polityczne konsekwencje ataku Tuska na media? Dr Żukowski odpowiada: Świadomie łamią prawo

- Strona rządowa postanowiła nie tylko odnowić przy zamianie miejsc (rząd - opozycja) ten konflikt, ale także sięgnąć do instrumentów, których wcześniej w Polsce na taką skalę nikt nie stosował, czyli do świadomego łamania prawa - zauważył doktor Tomasz Żukowski w rozmowie z redaktor Katarzyna Gójską w programie Telewizji Republika.

dr Tomasz Żukowski
Zrzut Ekranu - Telewizja Republika

Dr Tomasz Żukowski został zapytany na antenie TV Republika o to, jakie konsekwencje polityczne będzie miał bezprawny atak nowego rządu Donalda Tuska, który obserwujemy w ostatnich dniach, a który spotkał się z ogromnym oporem społecznym. - On już przynosi konsekwencje, a one będą jeszcze większe - ocenił.

- Po wyborach mieliśmy do czynienia z sytuacją dwóch obozów. Jeden z większością parlamentarną i z rządem w konsekwencji - czyli obóz liberalno-lewicowo. A po drugiej stronie mieliśmy prezydenta, który miał możliwość skutecznego powstrzymywania decyzji czy ustaw tej większości, które byłyby niezgodne z przekonaniami, z oceną sytuacji przez prezydenta. I oba obozy miały potężną, większą niż wcześniej się zdarzało legitymację w postaci przeszło 11 milionów głosów w postaci tej koalicji i przeszło 10 milionów głosów przez prezydenta. Więc wydawało się, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem przy tej sytuacji, zwłaszcza przy bardzo niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej - zwłaszcza zagrożeń ze strony Moskwy, jak i z kierunkiem reformowania się Unii Europejskiej  -  jest szukanie współpracy, oczywiście przy uwzględnianiu różnic między tymi stronami

– powiedział.

Rozmówca Katarzyna Gójskiej zauważył, że "strona rządowa postanowiła nie tylko odnowić przy zamianie miejsc (rząd - opozycja) ten konflikt, ale także sięgnąć do instrumentów, których wcześniej w Polsce na taką skalę nikt nie stosował, czyli do świadomego łamania prawa". Wielu ekspertów mówi, że to jest łamanie prawa. Do sięgnięcia również do przymusu, do wymuszania siłą działań, czy stanów sprzecznych sprawach - mówił. - Tutaj mówię mniej o policjantach, ale przede wszystkim o wynajmowanych ochroniarzach - stwierdził.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Telewizja Republika #bezprawie Tuska #Donald Tusk #dr Tomasz Żukowski #Tomasz Żukowski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo