Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Jaka będzie dzisiejsza noc? Zobacz prognozę pogody

W nocy opady śniegu na Wybrzeżu i w Bieszczadach. W całym kraju może być ślisko z powodu marznących mgieł. Najzimniej, do minus 12 stopni Celsjusza, na północy kraju - przekazała PAP Ilona Śmigrocka, synoptyczka Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody
CC0 Public Domain - pxhere

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Wybrzeżu i w Bieszczadach spadnie ok. 7 cm śniegu. Na północy lokalnie deszcz ze śniegiem. Miejscami w całym kraju wystąpią marznące mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Termometry pokażą na północy do minus 12 stopni Celsjusza, w centrum kraju minus 5, a na Podkarpaciu lokalnie do minus 1 stopnia.

Wiatr na ogół będzie słaby i zmienny, tylko nad morzem lokalnie umiarkowany. W najwyższych partiach gór silniejszy do 70 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na południu powieje ze wschodu, na północy z kierunku zachodniego.

W piątek sporo chmur. Większe opady śniegu w południowej części kraju. W Bieszczadach oraz na południu Małopolski spadnie do 10 cm. Poza tym w całej Polsce słaby śnieg, a nad morzem deszcz ze śniegiem i lokalnie też deszcz.

Termometry pokażą na wschodzie ok. minus 4 stopnie Celsjusza, w centrum 0 stopni, jedynie nad samym morzem dodatnie wartości – ok. 2-4 stopnie.

Wiatr na ogół będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty. W górach silniejszy - do 70 km/h. Powieje z kierunków zmieniających się - ze wschodu, a na północy z zachodu.

Dowiedz się więcej: 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#pogoda #prognoza pogody #IMGW

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo