Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ile będzie nas kosztowało utrzymanie imigrantów? Na każdego ponad dwa razy tyle, co na bezrobotnego Polaka!

Darmowe mieszkanie, bezterminowy i dużo większy zasiłek niż dla Polaków, kursy, darmowe kino i baseny, "800 plus" zwiększone do 1100 złotych - to wszystko czeka migrantów w Polsce po zmianie europejskiej dyrektywy w ich sprawie. Cezary Gmyz na Twitterze porównał kwoty, jakie pokryć będzie musiał polski podatnik.

Hołownia z migrantami
fot.Facebook - Fundacja Ocalenie

Niedawno przyjęto dyrektywę unijną, zgodnie z którą warunki wsparcia finansowego dla imigrantów muszą być jednakowe w całej Europie. "Do tej pory było tak, że pomoc niemiecka czy francuska była na tyle atrakcyjna, że ci ludzie wędrowali tam, gdzie otrzymywali największe pieniądze" - komentował w Telewizji Republika Zbigniew Kuźmiuk (PiS). I faktycznie różnice są znaczne.

Większe kwoty wsparcia, dłuższy czas objęcia ochroną, prawo do darmowego zamieszkania - to wszystko będą mieć migranci, a nie będą mieć bezrobotni Polacy. Ale to wszystko kosztować będzie polskiego podatnika. Ile?

Jeżeli Polska będzie zmuszona zapewnić migrantom takie sam socjal jak w Niemczech to będzie musiała płacić za jednego minimum 2455 PLN zasiłku bezterminowo (Polak dostanie 1622 ale tylko przez pół roku) do tego odpowiednik kindergeld w wysokości 1088 (Polak 800+). Do tego mieszkanie socjalne opłacane minimum przez rok z pieniędzy publicznych. Powierzchnia minimum 50 m2 dla pierwszej osoby za każdą kolejną dodatkowe 10-15m2. Do tego opłacanie wszelkich kursów a dla dzieci zajęć dodatkowych i wiele innych bonusów jak na przykład bilety do kina czy darmowy wstęp na baseny itd itp.

– napisał na Twitterze dziennikarz Cezary Gmyz.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Cezary Gmyz #migranci

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo