Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Grodzki i senatorowie opozycji nominują WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla. W uzasadnieniu „praworządność” i LGBT

Tomasz Grodzki, znany z ukrywania się za immunitetem marszałek Senatu, oraz grupa kilkudziesięciu senatorów opozycji, skierowali do Norweskiego Komitetu Noblowskiego w Oslo list z nominacją... dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. "Dzień zbiórki pieniędzy na Orkiestrę jest dniem świętowania dla wszystkich, którzy szanują praworządność, prawa mniejszości i osób LGBT+ oraz wolność prezentowania własnych opinii i punktów widzenia" - napisano w liście.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W liście czytamy, że Fundacja, prowadzona od 31 lat przez Jerzego Owsiaka, stała się "prawdziwym fenomenem socjologicznym w Polsce". 

"Pan Owsiak wraz ze swoim zespołem wytrwale, spontanicznie i nieprzerwanie budował organizację, zbierając rocznie około 50 milionów dolarów na wsparcie różnych gałęzi systemu ochrony zdrowia (kardiochirurgia dziecięca, choroby psychiczne, zdrowie seniorów, sepsa itp.)"

– podkreślono w liście, cytowanym w komunikacie CIS.

"My, jako senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, jesteśmy pod wielkim wrażeniem tej charytatywnej akcji, mobilizującej wszystkie pokolenia Polaków w kraju podzielonym i rozdartym przez politykę. Dzień zbiórki pieniędzy na Orkiestrę jest dniem świętowania dla wszystkich, którzy szanują praworządność, prawa mniejszości i osób LGBT+ oraz wolność prezentowania własnych opinii i punktów widzenia" - napisali senatorowie.

Podkreślili, że "mimo trwających zawirowań politycznych, Orkiestra zbiera pieniądze już od 31 lat, a zebrana kwota z roku na rok rośnie".

"Fundacja udowadnia, że nawet w kraju głębokich podziałów, działanie bez oglądania się na osobiste preferencje polityczne, jest możliwe i korzystne dla dobra chorych. Dlatego rekomendujemy Fundację jako lidera działań charytatywnych w Polsce, podejmowanych często wbrew poglądom partii rządzącej" – czytamy w liście senatorów.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzedzają go akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczęły się już na początku grudnia. Tegoroczny, 31. finał WOŚP odbył się w niedzielę pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". W akcji zbierania datków do puszek uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Sztab WOŚP w niedzielę po północy, podsumowując dotychczasowy przebieg akcji, podał, że zebrano 154,6 mln zł.

WOŚP od pewnego czasu budzi wiele kontrowersji związanych z postawą lidera Fundacji, Jerzego Owsiaka i sympatyków organizacji, którzy posługują się mocną krytyką i hejtem wobec przeciwników ideologicznych.

Kilka lat temu sporo kontrowersji narosło wokół spraw finansowych związanych z WOŚP. Fundacja publikuje jednak na swojej stronie regularnie sprawozdania finansowe przedstawiające rozdział zebranych kwot na poszczególne cele.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#WOŚP #Pokojowa Nagroda Nobla #Grodzki

mn
Wczytuję ocenę...
Komentarze (260)
Anonim 05.03.2023 14:16
KOperty mogą POważnie szkodzić: Miesiąc temu Kadyrow informował, że otruty został jego zastępca Apty Alaudinow. W dostarczonej mu kopercie miała znajdować się niebezpieczna substancja chemiczna. Natychmiast po jej otwarciu miał poczuć podejrzany zapach, umyć ręce i jamą nosową oraz niezwłocznie udać się do specjalistów.
Anonim 02.02.2023 08:17
Zastanawiam się dlaczego pan marszałek jeszcze nie siedzi. Po prostu zero zero dowodów. Brak wiarygodności zeznań świadków. Nie widzicie tego?
student 03.02.2023 21:14
  • Komentarze: 11361
Ty to pewnie marszałka żona. On nie siedzi bo ma immunitet i nie chce się jego zrzec.Prokuratura ma już gotowca do osadzenia delikwenta ale on nie chce się poddać, wot bolszewicka moralność.
George 02.02.2023 00:16
Dziwię się , że do tej pory mafia POsrańców z senatu nie zgłosiła do tej pory cieciej osoby w państwie jako przyszłego śfientego / błąd celowy / w tej mafii POsrańców
Anonim 01.02.2023 21:47
Ba!!! Owsiak powinien dostać dwie nagrody Nobla. Jedną, jak słusznie postuluje Grodzki, pokojową. Skoro pokojową nagrodę Nobla dostał Obama, który skutecznie prowadził dwie wojny ( o pokój ), to i Owsiakowi się należy. Bo jak nie jemu, to dadzą jeszcze Putinowi, co też prowadzi wojnę o pokój. Druga nagroda Nobla dla Owsiaka z ekonomii; skutecznie żyje z odsetek WOŚP.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo