Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Grodzki i senatorowie opozycji nominują WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla. W uzasadnieniu „praworządność” i LGBT

Tomasz Grodzki, znany z ukrywania się za immunitetem marszałek Senatu, oraz grupa kilkudziesięciu senatorów opozycji, skierowali do Norweskiego Komitetu Noblowskiego w Oslo list z nominacją... dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. "Dzień zbiórki pieniędzy na Orkiestrę jest dniem świętowania dla wszystkich, którzy szanują praworządność, prawa mniejszości i osób LGBT+ oraz wolność prezentowania własnych opinii i punktów widzenia" - napisano w liście.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W liście czytamy, że Fundacja, prowadzona od 31 lat przez Jerzego Owsiaka, stała się "prawdziwym fenomenem socjologicznym w Polsce". 

"Pan Owsiak wraz ze swoim zespołem wytrwale, spontanicznie i nieprzerwanie budował organizację, zbierając rocznie około 50 milionów dolarów na wsparcie różnych gałęzi systemu ochrony zdrowia (kardiochirurgia dziecięca, choroby psychiczne, zdrowie seniorów, sepsa itp.)"

– podkreślono w liście, cytowanym w komunikacie CIS.

"My, jako senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, jesteśmy pod wielkim wrażeniem tej charytatywnej akcji, mobilizującej wszystkie pokolenia Polaków w kraju podzielonym i rozdartym przez politykę. Dzień zbiórki pieniędzy na Orkiestrę jest dniem świętowania dla wszystkich, którzy szanują praworządność, prawa mniejszości i osób LGBT+ oraz wolność prezentowania własnych opinii i punktów widzenia" - napisali senatorowie.

Podkreślili, że "mimo trwających zawirowań politycznych, Orkiestra zbiera pieniądze już od 31 lat, a zebrana kwota z roku na rok rośnie".

"Fundacja udowadnia, że nawet w kraju głębokich podziałów, działanie bez oglądania się na osobiste preferencje polityczne, jest możliwe i korzystne dla dobra chorych. Dlatego rekomendujemy Fundację jako lidera działań charytatywnych w Polsce, podejmowanych często wbrew poglądom partii rządzącej" – czytamy w liście senatorów.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzedzają go akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczęły się już na początku grudnia. Tegoroczny, 31. finał WOŚP odbył się w niedzielę pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!". W akcji zbierania datków do puszek uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Sztab WOŚP w niedzielę po północy, podsumowując dotychczasowy przebieg akcji, podał, że zebrano 154,6 mln zł.

WOŚP od pewnego czasu budzi wiele kontrowersji związanych z postawą lidera Fundacji, Jerzego Owsiaka i sympatyków organizacji, którzy posługują się mocną krytyką i hejtem wobec przeciwników ideologicznych.

Kilka lat temu sporo kontrowersji narosło wokół spraw finansowych związanych z WOŚP. Fundacja publikuje jednak na swojej stronie regularnie sprawozdania finansowe przedstawiające rozdział zebranych kwot na poszczególne cele.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#WOŚP #Pokojowa Nagroda Nobla #Grodzki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo