Tłuste koty Tuska, Hołowni, PSL i Lewicy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Gdzie śnieg, a gdzie deszcz i gołoledź? SPRAWDŹ prognozę na 10 i 11 grudnia

IMGW informuje, że Europa Zachodnia pozostanie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem, związane z nim układy frontów atmosferycznych. Wschód i południe kontynentu znajdować się będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Śnieg
Tomasz Mrozek - niezalezna.pl

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu z rejonu Morza Północnego, w strefie frontu atmosferycznego stopniowo przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju. Przed frontem napływać będzie chłodne powietrze polarne kontynentalne, za frontem napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w niedzielne południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Stopniowo od zachodu do centrum, a po południu także na wschód, przemieszczać się będzie strefa opadów śniegu, przechodząca od zachodu w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Miejscami mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie, około 2 st. C w centrum, do 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na Wybrzeżu i w obszarach podgórskich wiatr okresami dość silny i tutaj porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h i stopniowo słabnące.

W nocy zachmurzenie przeważnie całkowite i duże z opadami deszczu na zachodzie, na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i śniegu; we wschodniej połowie kraju i na północy opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -3 st. C na wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 4 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 60 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w ciągu dnia zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia miejscami na południu. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze śniegu i deszczu ze śniegiem, stopniowo przechodzące w opady deszczu, przejściowo marznącego i powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. C na Suwalszczyźnie do około 3 st. C w centrum i 9 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W obszarach podgórskich Karpat porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w górach do 85 km/h, zwłaszcza początkowo.

Do wieczora w niedzielę zachmurzenie całkowite w Warszawie. Nasuwające się od zachodu opady śniegu, najwięcej opadów wystąpi wieczorem. Wieczorem możliwe też silne zamglenie. Temperatura maksymalna około -1 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Słabe opady śniegu, przejściowo możliwe także opady deszczu ze śniegiem, w drugiej połowie nocy stopniowo ustępujące, jednak przejściowo może zrobić się ślisko. Okresami silne zamglenie. Temperatura minimalna około -2 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W poniedziałek w stolicy w ciągu dnia zachmurzenie całkowite. W drugiej połowie dnia opady, początkowo śniegu, później także deszczu ze śniegiem. Wieczorem możliwy też deszcz lub mżawka, przejściowo marznące i powodujące gołoledź. Wieczorem niewykluczone także silne zamglenie. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo