Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Wzruszające sceny: tak Węgrzy dziękują i żegnają Polaków. Do zobaczenia, Bratankowie!

Podziękowania, oklaski, przyjacielskie przytulenia - to wszystko towarzyszyło żegnającym się z Budapesztem Polakom. Goście znad Wisły zaintonowali znany ze stadionów okrzyk "Ria! Ria! Hun-ga-ria!", na co gospodarze odpowiadali okrzykami "Wiwat Polska!". Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego i zdjęć redaktora portalu Niezależna.pl, Aleksandra Mimiera.

Aleksander Mimier / Niezalezna.pl

Dobiega powoli końca "Wielki Wyjazd na Węgry", zorganizowany przez Kluby Gazety Polskiej, w którym wzięła udział znaczna reprezentacja polskich patriotów wspierających "Bratanków".

Węgrzy - jak zwykle - niezwykle czule odnosili się do naszych rodaków. Gdziekolwiek pojawiał się człowiek z biało-czerwoną flagą, mógł liczyć na uśmiech i pomoc.

Wzruszające było też pożegnanie. Grupie Polaków maszerującej ulicami Budapesztu dziękowano brawami i okrzykami "wiwat Polska!". Do uczestników "Wielkiego Wyjazdu na Węgry" podbiegali miejscowi, by ich przytulić, przybić "piątkę", czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Niektórzy wymieniali się flagami, albo szalikami z motywami narodowymi.

Tak właśnie wygląda przyjaźń między narodami w praktyce!

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Wielki wyjazd na węgry

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Aleksander Mimier,Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo