Wojciechowski dla "Gazety Polskiej". O tym, jak pomysł z Polski stał się wzorem dla całej Unii

Myślę, że będą dobre informacje dla wszystkich, którzy zajmują się hodowlą zwierząt. Ostatnie kilkanaście lat to proces odchodzenia od tego typu rolnictwa. Będzie duża pomoc na inwestowanie w poprawę dobrostanu zwierząt. To już działa w Polsce i rolnicy to chwalą. Mówię o wyszydzanym początkowo programie „Krowa+”. To flagowe rozwiązanie, z którego dzisiaj korzysta już 60 tys. gospodarstw. Stało się wzorem dla całej Unii Europejskiej - powiedział komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski w rozmowie z Jackiem Liziniewiczem. Cały wywiad w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska", który dostępny jest już od środy (14 lipca).

pixabay.com/josealbafotos

Wsparcie dobrostanu zwierząt w małych gospodarstwach to najlepsza droga do rozwoju rolnictwa i dofinansowania polskich gospodarstw. W naszym kraju mamy potencjał do odbudowywania hodowli, zatem po co wydawać pieniądze UE na kolejne kombinaty, jak jest potencjał w małych gospodarstwach?

- mówił Wojciechowski w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Druga rzecz, którą polecam uwadze, to gospodarstwa ekologiczne. Oczywiście mówimy o prawdziwej produkcji. To ogromna szansa dla małych gospodarstw i lokalnego przetwórstwa rolnego. Cieszę się, że w najnowszym planie odbudowy znalazł się 1 mld zł na wsparcie takich projektów. To bardzo ważne

- dodał.

Janusz Wojciechowski mówił również o pracach polskiego rządu nad zmianami w ustroju rolnym na wsi.

W Polsce gospodarstwa rodzinne są konstytucyjnie wpisane jako podstawa ustroju rolnego. Tymczasem w praktyce potrzebny jest system ochrony tych rolników. Myślę, że jest wiele do poprawienia. Dobrze by było uchwalić preferencje dla małych gospodarstw w przypadku ubiegania się o środki publiczne, w tym te z UE. Poza tym gospodarstwa powinny być chronione podczas procesów inwestycyjnych

- podkreślił Wojciechowski.

Całość obszernego wywiadu z komisarzem UE ds. rolnictwa można przeczytać w nowym numerze "Gazety Polskiej" - od dzisiaj (14 lipca) dostępnym w sprzedaży.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl,

 

#Gazeta Polska

bm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (25)
Anonim 14.07.2021 18:56
Na pewno wali się przez kilkanaście lat program "Midasowe koryto+" (Midas co tylko dotknął zamieniało się w złoto).
Anonim 14.07.2021 13:18
Wieś jest dla ludzi wolnych i mądrych. Lemingi lepiej niech pozostaną w swoich betonowcach.
asan 14.07.2021 12:15
  • Komentarze: 153
Kiedyś masarnia z Tarnowca koło Jasła skupowała bydło wyłącznie z małych gospodarstw wiejskich. Ich wyroby były rozchwytywane. Dziś mogliby być bardziej docenieni finansowo niż w latach 90-tych. Ludzie zrozumieli co jest zdrowe, a czego nie warto dotykać.
Anonim 14.07.2021 11:58
Mieszkam na wsi gdzie nie ma ani jednej krowy, wszystkie pola to działki budowlane, część hektarów wykupił deweloper pod szeregowce. Tak się dzieje w wielu gminach w pobliżu miast.
Erym M 14.07.2021 11:22
Proces odchodzenia od hodowli zwierząt taaak ? Co za 'delikatność " w nazewnictwie pppffff ! Rolnicy zajmujący się hodowlą zwierząt byli linczowani spec systemem jaki trwał krótko ale skutecznie i o to właśnie chodziło by ich wyniszczyć i właśnie napiszę ....zwierzęta wyszczepić ! Z racji dramatycznych czasów ja już nie dam się wrobić w żadne obiecanki . Wróciłem do bezpiecznego utrzymywania rodziny zapewnienia im lepszego życia w tradycyjny sposób moich rodziców a wy dalej siejcie propagandę .
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo