Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Gaudeamus igitur, włóż komuchu garnitur! Jaja z postkomuny w kinach od 25.08. Mamy TRAILER Naszości

„Gaudeamus igitur, włóż komuchu garnitur” – ta piosenka do białej gorączki doprowadzała rektorów uniwersytetów III RP, a jako pierwszy usłyszał ją tow. Karol Olejnik, niegdyś z PZPR, rektor prywatnej uczelni z Poznania, która zaprosiła Wojciecha Jaruzelskiego. Po tym, jak ośmieszyła ją Naszość, zmieniła ona nazwę, obecnie nazywa się Collegium da Vinci. Teraz te słowa pojawiły się trailerze filmu „Naszość – tylko dla nienormalnych”, który od 25 sierpnia trafi do kin w całej Polsce. A mało kto w to wierzył, bo nie wiele dokumentów trafia do kinowej dystrybucji. Jednak amerykańskiego dystrybutora przekonał entuzjazm tłumów na pokazach w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Gdyni. Poniżej prezentujemy TRAILER filmu. Spróbujcie się nie roześmiać!

Takich tłumów nie przyciągnął od dawna w Polsce na pokazy żaden dokument. Wybuchy śmiechu i owacja na stojąco towarzyszyły pokazom "Naszości" we wszystkich miastach, gdzie się odbywały.
Fot. arch.
„Komuna szczęśliwie zdechła, ale pozostaliście wy, rozkładający się trup PRL”

– te słowa z manifestu Akcji Alternatywnej Naszość czyta w trailerze filmu Piotr Fronczewski, aktor, który pomimo szantażu bezpieki nie zgodził się na współpracę z SB.

Gdy Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zaprosiła Wojciecha Jaruzelskiego, by w 2010 r. wygłosił on wykład dla studentów, Piotr Lisiewicz, ówczesny lider Naszości, wcisnął rektorowi Olejnikowi na głowę czapę z czerwoną gwiazdą. „Dość błazenady!” – krzyczała wkurzona Magnificencja. „Vivat Academia! Vivant Professores! Chociaż Profesrores – czerwones upiores” – śpiewał dla niego Piotr Montowski z Naszości.

Naszość poznańską uczelnię nazwała wówczas Wyższą Szkołą Gotowania z Jaruzelskim. A na cześć rektora wznoszono okrzyki „Rektor Olejnik – guru czerwonej uczelni”. I namawiano go, by zaprosił dwóch równie zasłużonych, żyjących wówczas komunistów – Fidela Castro i Kim Dzong Ila. Po akcji Naszości uczelnia z nieznanych powodów zmieniła nazwę. Dziś nazywa się Collegium da Vinci.

Władze uniwersytetów to nienaruszony do dziś skansen postkomuny, jeszcze gorszy niż polskie sądy. Zobacz, jak ośmieszała je Naszość w filmowym TRAILERZE.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Naszość

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo