Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Fotyga: Rozwój Polski budzi niepokój niektórych. Pomimo czarnej propagandy ich społeczeństwa widzą prawdę

Pomimo propagandowego ataku na Polskę w niektórych krajach ich społeczeństwa zaczęły dostrzegać rolę, jaką na świecie pełni Rzeczpospolita - stwierdziła na Forum Klubów "Gazety Polskiej" europoseł Anna Fotyga. Oceniła, że może wpłynąć to na wyniki wyborów zarówno w innych państwach, jak i europarlamencie.

Anna Fotyga na Forum Klubów "Gazety Polskiej" województwa pomorskiego
fot. fot. Waldemar Drożdż

"Polska po inwazji Rosji na Ukrainę. Wyzwania, kierunki zmian" - taki temat przyświecał debacie podczas Forum Klubów "Gazety Polskiej" Województwa Pomorskiego.

Obecna na spotkania europoseł PiS Anna Fotyga podkreśliła, że to nie jedyny kryzys z jakim mierzył się w ostatnich latach nasz kraj. Zwróciła uwagę na pandemię koronawirusa i ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej. 

"(Pomimo tego) Polska rośnie niebywale - wzrasta w tej chwili pod każdym względem. Dokonujemy głębokiej reformy państwa"

– stwierdziła.

Dodała, że na budowanie potęgi RP największy wpływ mają konsekwentnie realizowane inwestycje w kraju - szczególnie ogromne przedsięwzięcia jakim jest budowa CPK, ponieważ przy obecnym rozłożeniu mandatów w europarlamencie nie odgrywa znaczącej roli to, "jak zamachamy szabelką w Parlamencie Europejskim. Możemy wygłaszać najbardziej płomienne mowy i obecny skład PE, który w sześćdziesięciu procentach stanowią ludzie niedoświadczeni w jakiejkolwiek administracji, nie zrozumie i będzie mówił tekstem swojej gazety, którą wydaje dowolny dziennikarz".

"Liczymy na sojusze, ale wiemy, że sami musimy umieć się bronić"

– zaznaczyła. Podkreśliła również, że statystki rozwoju gospodarczego polski wśród niektórych budzi podziw, wśród innych obawy. 

Nadchodzą zmiany?

Była szefowa MSZ zwróciła również uwagę na możliwy wiatr zmian, ponieważ po wieloletniej kampanii przeciwko Polsce w różnych krajach, sami obywatele zmieniają swoje poglądy wobec Polaków. Wpływ miała na to oczywiście reakcja mieszkańców naszego kraju na tragiczną sytuację Ukraińców, którą wywołały rosyjskie elity, ale i zachowanie polskich władz, które wielokrotnie wywierały presje na zagranicznych polityków.

"W tej strasznie tragedii, w tej potwornej wojnie zachowanie Polski, niezależnie od wahań elit i bardzo często nieumiejętności przyznania roli Polski (sytuacja się zmieniła). Społeczeństwa to już widzą. Zwykli sprzedawcy, kelnerzy w restauracjach, kierowcy w taksówkach. Jak państwo z nimi rozmawiacie, oni już wiedzą, czym jest Polska. To wszystko będzie zmieniało krajowych parlamentów, europarlamentu, bo przecież zbliżają się wybory"

– zwróciła się do zebranych na Forum Klubów Gazety Polskiej Anna Fotyga. Zaznaczyła jednak, że nawet w obecnej chwili Polska - nie sprzedając swojej suwerenności - będzie kontynuować swoje działania dyplomatyczne, ponieważ "aby pokonać agresję ze Wschodu, potrzebna jest jedność kolektywnego Zachodu".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Anna FOtyga #Forum Klubów Gazety Polskiej

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Komentarze (24)
Anonim 07.05.2023 21:23
Najsilniejsza armia lądowa w Europie, najmniejsze bezrobocie, teraz głosujmy na listę ZP i wybierajmy rodzynki, a są nimi kandydaci na posłów z Suwerennej Polski - 81 letni emeryt.
Loki 07.05.2023 10:54
Koordynator służb specjalnych wskazywał, że polskie służby nie dość, że nie zrobiły wówczas nic, aby zweryfikować jego słowa, to jeszcze przekazały jego dane rosyjskiej Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, a odpowiedzialna za tę decyzję była Agencja Wywiadu. FSB otrzymała od strony polskiej dane trzech rosyjskich świadków katastrofy smoleńskiej. Dwóch z nich miało wskazywać, że tragedia była wynikiem celowego działania. Trzeci, wysoki urzędnik rosyjski, miał inform
Anonim 07.05.2023 08:10
rozwój Polski zawsze budzi niepokój w Moskwie i Berlinie którzy w ramach układu Stalin-hitler dążą do Jej kolejnego rozbioru ,na dziś metoda przynależności do UE
Anonim 06.05.2023 23:14
Najlepiej rozwija sie inflacja.
Anonim 07.05.2023 00:44
Na całym świecie 06.05.2023 23:14 inflacja , bezrobocie , wojna na Ukrainie nie piszesz orku rosyjski o tym dla czego . Chwała Ukrainie , Polsce , USA , Anglii i na pohybel rosji putina . Myśl !!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo