Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Elitarna kadra i prestiż”. Studenci MBA w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika mówią o swoich doświadczeniach

„Przygoda intelektualna”, „wysoka jakość” i „wyjątkowa formuła nauczania” – to tylko niektóre cechy prowadzonych przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Akademią Kopernikańską studiów MBA, na które wskazują uczestnicy pierwszej edycji prestiżowej „podyplomówki”.

Wkrótce ruszy rekrutacja do Kolegium w Toruniu
zrzut ekranu - sgmk.edu.pl

Studia MBA „Bankowość i System Finansowy” w SGMK dedykowane są przedstawicielom kadry zarządzającej –członkom organów statutowych, dyrektorom spółek handlowych i menedżerom, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z dziedziny ekonomii, finansów i bankowości, ze szczególnym uwzględnieniem bankowości centralnej. 

Jak zapewnia uczelnia, celem studiów „jest dostarczanie uczestnikom aktualnej, tematycznej wiedzy opartej na praktycznych doświadczeniach”, a wykłady i seminaria „są prowadzone przez grono uznanych w Polsce i na świecie praktyków rynku”. - Oferowane przez Akademię NBP, Akademię Kopernikańską oraz Szkołę Główną Mikołaja Kopernika studia MBA zapewniają absolwentom prestiżowe kwalifikacje menedżerskie oraz dostęp do unikatowego zasobu wiedzy – czytamy na stronie SGMK.

Pierwsza edycja studiów MBA „Bankowość i System Finansowy”, która została zainaugurowana w czerwcu 2023 r. zakończy się już niebawem – w marcu br. Jak wynika z opinii jej uczestników, studia te są okazją do zdobywania aktualnej tematycznej wiedzy opartej na praktycznych doświadczeniach.

Przygoda intelektualna

Pan Adam, który jest dyrektorem w jednym z banków komercyjnych podkreśla, że studia MBA prowadzone przez SGMK są dla niego „głębokim zanurzeniem” w system finansowy i bankowość centralną. - Niezwykle ciekawy materiał, prezentowany interdyscyplinarnie przez wybitne osobowości światowego TOPu naukowców oraz praktyków. To także networking i nawiązane relacje, które z nami zostaną, po tej niesamowitej intelektualnej przygodzie. Zdecydowanie polecam! – pisze doświadczony bakowiec.

Kolejny pracownik banku komercyjnego o imieniu Bartosz przyznał, że studia MBA „Bankowość i system finansowy” postrzega „jako unikatową na polskim rynku możliwość pozyskania merytorycznej wiedzy w zakresie przedmiotu studiów” i wskazuje na „międzynarodową kadrę wykładowców z wielu prestiżowych i światowej klasy uczelni”, a także innych „licznych prowadzących, którzy ze względu na zajmowanie wysokich stanowisk mieli szanse współtworzyć nie tylko europejskie rynki finansowe”.

- Wyjątkową merytorycznie wartość gwarantuje ponadto kadra banku centralnego jako pełniącego szczególną rolę w systemie bankowym – przez co przedstawiciele NBP doskonale wpisują się tematykę studiów. Uważam, że studia MBA „Bankowość i system finansowy” mogą stanowić istotny wyróżnik dla osób związanych zawodowo z bankowością/ rynkiem finansowym i umożliwiają nawiązanie nowych i perspektywicznych kontaktów zawodowych i prywatnych

- przekonuje.

Wysoka jakość

Pani Julia, która w swojej pracy zawodowej łączy naukę i przedsiębiorczość podkreśla wysoką jakość studiów MBA prowadzonych przez SGMK. - Spotkania prowadzą praktycy i naukowcy, specjaliści, którzy współtworzą system finansowy, bankowość i infrastrukturę informacyjną na której te bazują. Czego chcieć więcej?! Informacje ze źródeł są najlepsze, jeśli ma się taką okazję. Jestem niewymownie zadowolona z możliwości spotkań z nimi i uczenia się od nich – tłumaczy. 

Wskazuje też na „globalną perspektywę”, bo – jak zaznacza – „system finansowy wiąże ze sobą cały świat”. - Dlatego z dużą satysfakcją przyjmuję międzynarodową kadrę wykładowców. Rozmawiamy z nimi o współpracy międzynarodowej w zakresie bankowości i finansów, dyskutujemy nad rozwiązywaniem specyficznych problemów pojawiających się globalnie – relacjonuje pani Julia.

Przyznaje też, że studenci zdążyli stworzyć „zżytą ze sobą społeczność”.

- Niezależnie czy wykłady/seminaria prowadzone są w przestronnej sali NBP czy kameralnych salach SGMK, kilka razy dziennie spotykamy się w komfortowo przygotowanej przestrzeni kuluarowej przy dostępnej kawie i przekąskach / obiedzie, żeby poznawać się bliżej i zacieśniać więzy. Kontakty na całe życie. Nie tylko uczestnicy studiów związują ze sobą swoje losy. Prowadzący spędzają z nami czas między zajęciami, są dostępni i chętni do współpracy. Z przyjemnością obserwowałabym, jak tworzyłyby się projekty, w których studenci rozwiązywaliby realne problemy występujące w świecie

– wyjaśnia.

Bartosz K., który jest przedsiębiorcą wyraża „wdzięczność wobec wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania tych unikalnych studiów”. - Szczególne podziękowania kieruję do Profesora Adama Glapińskiego, Prezesa NBP, który jest inicjatorem tych działań. Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji mam przyjemność zgłębiać wiedzę z zakresu bankowości i systemu finansowego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, co dostarcza unikalnej i najbardziej aktualnej wiedzy – przekonuje. 

Wyjątkowa formuła nauczania

Podkreśla, że dla niego jako przedsiębiorcy, „wiele informacji jest całkowicie nowych, jednak sposób ich prezentacji sprzyja zrozumieniu zaawansowanej dziedziny, jaką jest system finansowy”. - Klarowności dodaje wysoka wiedza merytoryczna prelegentów polskich i zagranicznych. Warto podkreślić niesłychanie wysoki poziom wiedzy i umiejętności pracowników Narodowego Banku Polskiego. Dostarcza to swego rodzaju poczucia bezpieczeństwa odnośnie finansów Polski, gdy ma się bezpośrednią styczność z tym, jak wielcy specjaliści stoją za sterami naszego banku centralnego. Jeszcze raz pragnę złożyć najszczersze słowa podziękowania dla wszystkich osób, dzięki którym mam możliwość uczestnictwa w tej wyjątkowej formule nauczania. Życzę dalszych sukcesów – państwa praca i zaangażowanie mają wielki sens – zaznacza przedsiębiorca.

Ekspert z zakresu bankowości inwestycyjnej, pan Marek studia MBA „Bankowość i System Finansowy” postrzega „jako bramę do zdobycia zaawansowanej wiedzy z zakresu bankowości”.

- Międzynarodowa Kadra wykładowców, ich wiedza oraz praktyczne doświadczenie są inspirujące i kształtują nasze zrozumienie skomplikowanych zagadnień bankowości. Różnorodność perspektyw i globalny kontekst, jaki przynieśli ze sobą, wzbogacają moje spojrzenie na świat finansów. Słowa uznania kieruję dla pracowników NBP, którzy zdecydowali się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Ich praktyczna wiedza na temat regulacji, zarządzania polityka monetarną oraz dynamiki rynków finansowych jest bezcenna i nadała studiom autentyczny charakter, łącząc teorie z praktyką

– czytamy w opinii pana Marka.

Kadra wykładowców to międzynarodowa elita

Pani Lilianna, która pracuje na stanowisku Product Manager w banku komercyjnym przekonuje, że studia MBA „Bankowość i system finansowy” są dla niej „wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym i rozwojowym”. - Zakres wiedzy z tematu bankowości, finansów oraz ekonomii jaki poznaję w trakcie zajęć odpowiada moim oczekiwaniom oraz jest przedstawiony w sposób inspirujący. Kadra wykładowców to międzynarodowa elita naukowców, praktyków i ekspertów. Stałym elementem zajęć są wykłady prowadzone przez specjalistów banku centralnego, co moim zdaniem doskonale wpisuje się w merytoryczny i praktyczny zakres studiów oraz dodaje unikalnej rangi całemu projektowi jakim jest Akademia NBP – podkreśla. 

Jak dodaje, „bezcenną wartością dodaną” są dla niej „relacje z innymi uczestnikami studiów”, dzięki stworzeniu przez uczelnię „idealnej atmosfery do kreowania skutecznego i wyjątkowego networkingu”.


Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zapewnia elitarną kadrę wykładowczą. Wykłady i seminaria są prowadzone przez uznanych praktyków rynku zarówno z Polski, jak i świata. Są wśród nich m. in. Prof. Fabio Ghironi, Prof. Harold James, Prof. Barry Eichengreen, Dr. Oleksiy Kryvtsov, Prof. dr hab. Henryk Wnorowski, prof. Fabrizio Giulimondi i wielu innych.

Program studiów MBA ma na celu dostarczanie uczestnikom praktycznej wiedzy, która znajduje zastosowanie w codziennej pracy. Tematyczne zagadnienia obejmują bankowość centralną, ekonomię, finanse oraz inne kluczowe obszary.

Jak podkreśla organizator, „studia MBA to nie tylko nauka, ale także budowanie relacji biznesowych”. Dzięki możliwości nawiązywania kontaktów zarówno z wybitnymi specjalistami, jak i innymi uczestnikami studiów, program tworzy unikalną społeczność – czytamy na stronie SGMK.

Zainteresowani uczestnictwem w kolejnej edycji studiów MBA „Bankowość i system finansowy” mogą się kontaktować z uczelnią pod adresem e-mail: mba@sgmk.edu.pl.


 

 

 Źródło: niezalezna.pl, sgmk.edu.pl

 

#Bank centralny #NBP #Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

po
Wczytuję ocenę...
Wideo