Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Cenzura w szkole? Burmistrz zakazał korzystania z podręcznika do HiT. Bez podstaw prawnych

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych zapowiedział, że w podległym jemu liceum młodzież nie będzie się uczyć z podręcznika do HiT (historia i teraźniejszość) autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Pexels/Element5 Digital

Od 1 września decyzją Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, w szkołach ponadpodstawowych lekcje WOS-u zastąpi nowy przedmiot — historia i teraźniejszość. Jak dotąd jedynym podręcznikiem dopuszczonym do użytku jest wywołujący ogromne emocje i zaciekle atakowany podręcznik autorstwa prof. Roszkowskiego.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych ogłosił na swoim profilu na Twitterze, że zakaże korzystania z podręcznika do HiTu w jednym z liceów w jego miejscowości. 

Stop nieprawdziwej retoryce PiS-u. W zarządzanym przeze mnie LO MS w Ustrzykach Dolnych wprowadzam zakaz korzystania z podręcznika “Historia i teraźniejszość”. Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom

– napisał Romowicz. 

Decyzję tą podjąłem w pełni świadomie, biorąc jej wszystkie konsekwencje na siebie

– dodał.

Burmistrz nie wskazał żadnych podstaw prawnych do wprowadzenia takiego zakazu. Z prawa oświatowego wynika, że o zmianach w programie może decydować tylko nauczyciel. To wyłącznie w jego kompetencjach leży wybór podręcznika.

 Źródło: Glos.pl, Niezalezna.pl

 

#hit #historia i teraźniejszość

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

wb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo