Dzisiaj wielka akcja ewangelizacyjna. Cała Polska modli się pod krzyżem

W sobotę 14 września, w liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Polacy wezmą udział w narodowej modlitwie pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Podczas wielogodzinnego skupienia wierni będą prosili Boga o łaskę dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla Polski i świata. Modlitwa będzie też miała charakter przebłagalny.

GPC

Modlitwę współorganizują Fundacja Solo Dios Basta, inicjator m.in. „Różańca do granic” w 2018 r. i „Wielkiej pokuty” w 2017 r., oraz diecezja włocławska. Główne uroczystości odbędą się na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka, czyli w miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 r. Jan Paweł II odprawił mszę św.

Wierni na modlitwie zgromadzą się także w wielu innych miejscach Polski, m.in. w sanktuarium na Górze Świętego Krzyża w diecezji sandomierskiej, w Zakopanem na Równi Krupowej czy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Będą także w łączności duchowej z Kalwarią i bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Wiernych zachęca się także do modlitwy w miejscu zamieszkania.

Organizatorzy „Polski pod Krzyżem” spodziewają się licznego udziału wiernych w wydarzeniu.

– Liczba osób, które odpowiedziały na wezwanie do „Wielkiej pokuty” i potężnej modlitwy różańcowej, była dla nas ogromnym zaskoczeniem, to były rzesze wiernych! Na lotnisku Kruszyn miejsca jest sporo, szacujemy, że może się tam zmieścić nawet milion pielgrzymów

– mówi „Codziennej” Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Podkreśla, że w ostatnim czasie miały miejsce wstrząsające wydarzenia, w tym
m.in. ujawnienie destrukcyjnego grzechu pedofilii w Kościele, seria profanacji sakramentów i świętych wizerunków, odejście ze stanu kapłańskiego znanych księży, kilka przypadków samobójstw wśród prezbiterów i zakonników. – Zło uderza w krzyż – nie kryje Bodasiński.

Według organizatorów każdy powinien postawić sobie pytanie, co może sam zrobić wobec dzisiejszych zagrożeń dla Kościoła i chrześcijaństwa. „Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego” – napisano na stronie PolskapodKrzyzem.pl. Można na niej znaleźć więcej informacji o akcji.

Do udziału w modlitwie zapraszają także biskupi.

„Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka”

– napisał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w komunikacie zachęcającym wiernych do duchowego udziału w akcji ewangelizacyjnej. Listy do wiernych z zaproszeniem skierowali także m.in.: biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup ełcki Jerzy Mazur oraz abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

W programie wydarzenia na kruszyńskim lotnisku zaplanowano m.in. konferencje duchowe, świadectwa oraz mszę św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. W czasie czuwania modlitewnego będzie miejsce na różaniec, Koronkę do miłosierdzia Bożego, drogę krzyżową oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Całonocne czuwanie potrwa do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej.

Cały tekst w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#krzyż #modlitwa #wiara

Paweł Tunia
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo