Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Działali na szkodę Urzędu Marszałkowskiego. Zostali zatrzymani

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób w związku z działaniem na szkodę Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wśród zatrzymanych jest też jeden z urzędników.

CBA
materiały prasowe - materiały prasowe

Śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej oraz osobistej przez pracowników samorządowych prowadzą funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie. W związku z tym zatrzymano pięć osób, które miały działać na szkodę Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wśród nich jest też jeden z pracowników tego urzędu.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej i osobistej w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz zatrudnianiem określonych osób do realizacji inwestycji budowlanej, doszło do nadużyć i działania na szkodę Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego"

– przekazano w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jak dodano, korzyści wręczane były w związku z realizacją projektów dofinansowanych ze środków Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

"Podmioty, oferujące korzyści, wprowadzały w błąd co do posiadanych środków finansowych i możliwości realizacji licznych inwestycji, co miało istotne znaczenie dla uzyskania dotacji"

– dodano w komunikacie.

Jak ustalili śledczy, doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego na kwotę ponad 2,7 mln zł.

Na podstawie postanowień prokuratora, funkcjonariusze CBA zatrzymali pięciu mężczyzn na terenie czterech powiatów województwa zachodniopomorskiego. Wśród zatrzymanych był urzędnik samorządowy, który przekroczył swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści.

Pozostali zatrzymani to osoby reprezentujące podmioty zaangażowane w realizację projektów inwestycyjnych, turystycznych i ekologicznych, które były dofinansowane ze środków województwa zachodniopomorskiego.

"Jak wynika z ustaleń śledztwa, osoby te wprowadzały w błąd, co do możliwości realizacji projektów oraz prawdziwości przedkładanych dokumentów"

– przekazano w komunikacie.

Podejrzani usłyszeli zarzuty związane m.in. z łapownictwem, oszustwem oraz nadużyciem władzy. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozór policji. Mają też zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi w tej sprawie.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo