Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Dwaj mężczyźni oszukiwali rolników. Podszywali się pod inspektorów

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie wobec dwóch mężczyzn, którzy mieli podawać się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy i oszukać rolników - poinformowała w środę podkom. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Policja polska
Pixabay - Pixabay

Jak przekazała podkom. Wielocha 57-latek i 55-latek z Warszawy, działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej mieli doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, rolnika z gminy Zakroczym.

Policjanci ustalili też, że jeden z zatrzymanych mężczyzn kilka dni wcześniej, w podobny sposób, miał oszukać rolnika z powiatu płońskiego.

"Podejrzani wprowadzili w błąd mieszkańca gminy Zakroczym, podając się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Następnie pod pretekstem podejmowania czynności służbowych, zażądali od rolnika pieniędzy. Pokrzywdzony przekazał oszustom gotówkę"

- wyjaśniła Wielocha.

Funkcjonariuszka podkreśliła, że rolnik o wszystkim powiadomił policjantów, którzy natychmiast podjęli działania, zmierzające do zatrzymania mężczyzn. "W niedługim czasie, w Zakroczymiu, na skrzyżowaniu dw 62 i dk 7 w ręce mundurowych wpadli jadący renault 57-latek i jego 55-letni kolega. Na miejsce zgłosili się też pokrzywdzeni rolnicy, którzy od razu ich rozpoznali" - poinformowała Wielocha.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące, do którego sąd się przychylił.

"Policja apeluje do rolników, którzy zostali oszukani w podobny sposób, przez osoby podające się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, aby zwracali się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 3 lub dzwoniąc pod całodobowy nr tel. 47 72 44 901 (213)" - poinformowała Wielocha

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo