Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Dramatyczne sceny w Śródmieściu. Podpalił drzwi do mieszkania żony

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony. 33-latek podpalił mieszkanie, gdy była wewnątrz. Przez okno na 4. piętrze kobieta uciekła przed agresorem do sąsiadów. Mężczyzna został aresztowany - poinformował sierż. szt. Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej komendy.

Policja
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Do pożaru na czwartym piętrze doszło kilka dni temu w jednym z bloków przy ulicy Żurawiej. Wezwani na miejsce policjanci ewakuowali wspólnie z innymi służbami mieszkańców oraz zabezpieczyli teren.

Okazało się, że kilkanaście minut wcześniej 33-latek wszedł do bloku i dobijał się do drzwi mieszkania żony. Groził jej pozbawieniem życia i w końcu podpalił wejście do mieszkania. Kobieta uciekła przez okno do sąsiadów, którzy jej pomogli.

Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali podpalacza. Ten powiedział im, że tylko przechodził obok i nie ma nic wspólnego z pożarem. "W momencie zatrzymania 33-latek zachowywał się agresywnie wobec interweniujących mundurowych" - przekazał Pacyniak.

Policjanci powiązali zatrzymanego mężczyznę z innym przestępstwem. Kilka godzin przed usiłowaniem zabójstwa żony w jednym ze sklepów przy alei Wyzwolenia zastraszył sprzedawcę rewolwerem, kradnąc blisko 2 tys. złotych.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego polijanci zabezpieczyli broń hukową, którą groził pracownikowi sklepu.

"Sprawca serii przestępstw usłyszał liczne zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa oraz rozboju. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury stosując wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy" - poinformował Pacyniak.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo