Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Dowódca STRIKFORNATO z wizytą w Gdyni

Vice admiral Lisa Franchetti, dowódca STRIKFORNATO - jednej z najważniejszych instytucji wojskowych Paktu Północnoatlantyckiego w Europie złożyła wizytę w Inspektoracie Marynarki Wojennej w Gdyni - podaje 3. Flotylla Okrętów.

mat. 3. FOkr. / http://3fo.wp.mil.pl/pl/4_714.html

Franchetti (na zdj. druga z prawej) spotkała się z Inspektorem Marynarki Wojennej kontradmirałem Mirosławem Mordelem oraz Szefem Sztabu Centrum Operacji Morskich-Dowództwa Komponentu Morskiego kmdr. Mariuszem Kościelskim. Głównym tematem rozmów był udział Marynarki Wojennej RP w ćwiczeniach międzynarodowych, m. in. w największym w tym roku trwającym na Bałtyku ćwiczeniu pod kryptonimem BALTOPS – 18, którego organizatorem jest Dowództwo Morskich Sił Uderzeniowych i Wsparcia NATO (STRIKFORNATO) - czytamy na portalu 3.FOkr.

W trakcie spotkania z dowódcą STRIKFORNATO poruszone zostały także kwestie zaangażowania sił Marynarki Wojennej na arenie międzynarodowej m. in. udziału w Siłach Odpowiedzi NATO oraz Europejskich Siłach Szybkiego Reagowania.

Dowództwo Morskich Sił Uderzeniowych i Wsparcia NATO – STRIKFORNATO (SFN), to sojusznicze dowództwo NATO, przeznaczone do dowodzenia operacjami sił najwyższej gotowości, w tym głównie morskimi siłami uderzeniowo - ekspedycyjnymi lub siłami desantu morskiego NATO. Jego zadaniem jest udział we wszystkich operacjach NATO zarówno w ramach artykułu V (obrona kolektywna) jak i poza artykułem V (reagowanie w sytuacjach kryzysowych, operacje wsparcia pokoju, itp.) Dowództwo SFN mieści się w Oeiras w Portugalii. 

 Źródło: 3. FOkr.

 

#wizyta #Gdynia #Inspektorat #STRIKFORNATO #Marynarka wojenna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

iggys
Wczytuję ocenę...
Wideo