Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Do "pilnowania" wyborów Platforma wysyła Nitrasa. Fogiel dla Niezalezna.pl: Czego się po nich spodziewać...

- Politycy Platformy Obywatelskiej regularnie pokazują, że demokracji nie rozumieją, a jej zasady są im obce. Dla nich demokracja jest tylko wtedy, gdy to oni wygrywają wybory, w innej sytuacji natychmiast organizują uliczne protesty i krzyczą o "zagrożeniu demokracji", bo nie potrafią uszanować wyboru Polaków - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł PiS Radosław Fogiel. - Ale czego spodziewać się po ugrupowaniu, które do "pilnowania" wyborów wysyła Sławomira Nitrasa? - dodaje.

Radosław Fogiel
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Politycy Platformy Obywatelskiej ogłosili, że w wyniku przeprowadzonej przez siebie kontroli dotarli do wydatków z budżetu państwa, które - w ich ocenie - budzą wątpliwości. Marcin Kierwiński stwierdził, że "kampania wyborcza już się rozpoczęła" i dlatego wydawane są pieniądze, które "wspierać mają wyborczo PiS".

W tym kontekście zaprezentowano listę, na której znalazła się Fundacja Niezależne Media z Warszawy przeprowadzająca absolutnie innowacyjny projekt Akademia Demokracji: w szkoleniach przeprowadzanych na terenie całego kraju biorą udział tłumy ludzi przygotowujących się do pracy w komisjach wyborczych czy pełnienia roli mężów zaufania. 

Ludzie Tuska zapowiedzieli też skierowanie do Najwyższej Izby Kontroli wniosku o skontrolowanie wspomnianego projektu. 

Projekt Akademia Demokracji jest autorskim przedsięwzięciem Fundacji Niezależne Media. Inicjatywa nakierowana jest na wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego w kluczowym dla systemu demokratycznego wymiarze – świadomości prawa wyborczego, znaczenia procesu wyborczego oraz kontroli uczciwości przebiegu głosowania i pracy komisji wyborczych. 

Najwyraźniej edukacja przyszłych członków komisji wyborczych mocno zdenerwowała Platformę, choć ta... sama prowadzi podobną akcję.

O komentarz poprosiliśmy posła PiS, byłego rzecznika prasowego partii Radosława Fogla.

- Wybory to podstawa każdej demokracji. Trudno zrozumieć, czemu ktoś miałby być przeciwny szkoleniu członków komisji wyborczych, na których w dniu wyborów spoczywa ogromna odpowiedzialność. Zwłaszcza, że istnieje wiele organizacji, które takie szkolenia prowadzą. Ale to nie pierwsze dziwne zachowanie polityków Platformy - wcześniej protestowali przeciw zmianom w Kodeksie wyborczym, które mają zwiększyć dostępność komisji wyborczych i ułatwić wszystkim Polakom udział w głosowaniu

- mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl 

Zdaniem Fogla "politycy Platformy Obywatelskiej regularnie pokazują, że demokracji nie rozumieją, a jej zasady są im obce".

- Dla nich demokracja jest tylko wtedy, gdy to oni wygrywają wybory, w innej sytuacji natychmiast organizują uliczne protesty i krzyczą o "zagrożeniu demokracji", bo nie potrafią uszanować wyboru Polaków

- punktuje, dodając:

- Ale czego spodziewać się po ugrupowaniu, które do "pilnowania" wyborów wysyła Sławomira Nitrasa?  

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo