Dla kogo dopłaty do kredytu? Premier wyjaśnia

Zapowiedziane w Polskim Ładzie dopłaty do kredytu mieszkaniowego dla rodziców będą należały się w przypadku pojawienia się na świecie drugiego i kolejnego dziecka; punktem startu programu jest data przyjęcia ustawy - wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mastersenaiper/pixabay.com/service/license/

Premier podczas poniedziałkowego Q&A na Facebooku był pytany o proponowane w ramach Polskiego Ładu dopłaty do kredytów mieszkaniowych dla rodziców.

Zaznaczył, że będą one należały się przyszłym rodzicom w przypadku pojawienia się na świecie drugiego i kolejnego dziecka.

Będą się należały [dopłaty do kredytu– przyp. red] przyszłym rodzicom, w senie, jeżeli się pojawi dziecko drugie lub trzecie, lub kolejne, to tak, takie dopłaty będą się należały. Jeżeli już dzisiaj się te dzieci pojawiły, to szanowni państwo w jakimś momencie musieliśmy zacząć ten program. Nie możemy odnosić tego programu do kogoś, kto już jest w danym stanie, ponieważ wobec tych osób stosujemy wszystkie inne polityki, jak chociażby 500 plus, 300 plus albo wiele innych ulg.
- zaznaczył Morawiecki. 

Przypomniał też o zerowej stawce podatku PIT dla osób do 26 roku życia i podwyższeniu kwoty wolnej od podatku.

Punktem startu programu jest data przyjęcia ustawy i całego schematu regulacyjnego.
- zaznaczył premier.

Podczas prezentacji Polskiego Ładu prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział też wprowadzenie gwarancji bankowej na kwotę 100 tys. zł na kupno mieszkania przez osoby od 20 do 40 roku życia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mateusz Morawiecki ##PolskiŁad #kredyt mieszkaniowy #kredyt hipoteczny

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo