Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Czeka nas pochmurny dzień. Gdzie będzie najchłodniej?

Dzisiaj zachmurzenie całkowite będzie nadal prawie w całym kraju. Jak powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska, najchłodniejszym regionem Polski pozostanie Suwalszczyzna. W górach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm w Tatrach i do 8 cm w Sudetach.

Public Domain Pictures

Wtorek będzie kolejnym dniem z niemal całkowitym zachmurzeniem w całym kraju. Przejaśnienia są możliwe jedynie na południu. Jak przekazała Łapińska, wciąż w północnej połowie Polski i w regionach podgórskich będą opady deszczu ze śniegiem i deszczu, chwilami na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu deszcz może marznąć i powodować gołoledź. Natomiast w południowej połowie Polski, za wyjątkiem tych regionów podgórskich, padać będzie głównie deszcz.

- "Nadal najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam minus 1 stopień. W centrum i nad morzem 3-4 stopnie na plusie. Najcieplej na południu. Katowice, Kraków, Sanok z temperaturą ok. 5-6 stopni Celsjusza"

- powiedziała Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Dodała, że we wtorek w górach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm w Tatrach i do 8 cm w Sudetach.

Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, początkowo południowy, z upływem dnia będzie skręcał na południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę nadal w całej Polsce będzie dużo chmur. W całym kraju spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem.

Nadal - jak zaznaczyła synoptyk IMGW - najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna z temperaturą -2 stopnie Celsjusza. Minusowe wartości prognozowane są także dla rejonów podgórskich, w Zakopanem może być -5 stopni Celsjusza. Na zachodzie termometry wskażą zero, a w centrum 1 stopień na plusie. Najwyższe temperatury spodziewane są na Półwyspie Helskim, gdzie nie spadną ona poniżej 3 stopni na plusie.

Gdzieniegdzie wystąpią mgły. - "Nie będą gęste i nie będą się długo utrzymywać" – podkreśliła Łapińska.

Wiatr na ogół południowy, południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, tylko na południowym zachodzie chwilami porywisty.

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo