Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Cyrk na komisji śledczej. Poseł Polski 2050 szczerzy się do Obajtka: "Słynne sztuczne zęby" [WIDEO]

W pierwszych minutach sejmowej komisji śledczej świadek Daniel Obajtek rozbroił badaną materię, wskazując na odpowiedzialność wykonawcy kompleksu Olefiny, a nie samego zamawiającego, jakim był Orlen. Stąd ponad dwie godziny przesłuchań to błahe utarczki i kłótnie. Oryginalnie zaatakowała Obajtka poseł Polski 2050 Aleksandra Leo.

Komisja śledcza. Aleksandra Leo szczerzy się do Daniela Obajtka
zrzut ekranu - iTV Sejm

Od godz. 10 sejmowa komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej przesłuchuje byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Polityk odpowiada na pytania dot. inwestycji Olefiny, w realizacji której udział brali pracownicy sprowadzeni zza granicy. Mimo jednoznacznych deklaracji Obajtka, że za całokształt wykonywania inwestycji odpowiadała firma Hyundai - główny wykonawca kompleksu - członkowie nie przepuszczają okazji do grillowania polityka.

Do kuriozalnej wymiany zdań doszło pomiędzy świadkiem a członkiem komisji poseł Polski 2050 Aleksandrą Leo. Ta dopytywała o rzekomo fatalne warunki mieszkaniowe pracowników, próbując przypisać odpowiedzialność za nie Orlenowi. W pewnym momencie puściły jej nerwy:

„Nie zna pan przepisów prawa karnego. I mnie dziwi szczerze mówiąc, że pan chojraczy sobie na mediach społecznościowych, błaznuje na komisji. Może pan dowolnie sobie szczerzyć te swoje słynne sztuczne zęby…”.

- A pani swój botoks! - wykrzyczał Obajtek.

- To pan ma botoks za publiczne pieniądze! - Ja na pana miejscu przeklinałabym dzień, w którym pan opuścił Pcim. Dla mnie zagadką jest, że osoba bez żadnych kompetencji, żadnej kultury, kierowała Orlenem.

Po krótkim upomnieniu Obajtka, by ten odpuścił osobiste wycieczki (tak, zaraz po tyradzie poseł Leo), polityk Polski 2050 zdobyła się na kuriozalny gest. Gdy poczuła, że obiektywy kamer już jej nie obserwują, wyszczerzyła się do Obajtka. Cóż, kamery jednak patrzyły.

ZOBACZ WIDEO:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo