Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prawie miliard złotych na cyfryzację gmin. Na wsparcie może liczyć każdy, nawet najmniejszy samorząd

Nawet do dwóch milionów złotych wsparcia może uzyskać każda gmina w Polsce na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu informatycznego, szkolenia oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. 

pixabay.com/StartupStockPhotos

Obecnie trwa trzeci nabór wniosków o dofinansowanie w unijnym projekcie „Cyfrowa gmina”. Na tym etapie do rozdysponowania jest prawie 200 mln zł. – Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie w zaspokajaniu potrzeb mieszkańców czy działających na ich terenie firm.

Dlatego z powodzeniem realizujemy ogólnopolski projekt „Cyfrowa gmina”, który wspiera rewolucję cyfrową urzędów. Projekt, finansowany z Funduszy Europejskich w ramach mechanizmu REACT-EU Programu Polska Cyfrowa, wyrównuje szanse oraz daje nowe możliwości na poziomie samorządów. Całkowity budżet przedsięwzięcia to prawie miliard złotych. Na wsparcie rozwoju cyfryzacji może liczyć każda, nawet najmniejsza gmina – poinformował Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Minimalna wysokość grantu to 100 tys. zł, maksymalna zaś to 2 mln zł. Gminy otrzymają dofinansowanie do 100 proc. wydatków kwalifikowanych. Pozyskane pieniądze z projektu „Cyfrowa gmina” można przeznaczyć na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu informatycznego dla jednostek podległych, przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami, wsparcie w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia. Czas na składanie wniosków w obecnym, trzecim naborze mija 10 lutego 2022 r.   

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Polski Ład (Zakładka)

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
ar
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo