„Cała Polska z Włochami.” Capone dziękuje Sakiewiczowi za wsparcie

Szef chrześcijańskich włoskich związków zawodowych Francesco Cappone podziękował Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu "GP" i "GPC" za wsparcie w dzień wyborów parlamentarnych.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
pxhere

We Włoszech rozpoczęły się w niedzielę przyspieszone wybory parlamentarne. Zostały rozpisane po upadku szerokiej koalicji tworzącej rząd jedności narodowej Mario Draghiego. To pierwsze wybory po wejściu w życie zmian w konstytucji, na mocy których liczbę deputowanych zmniejszono z 630 do 400, a senatorów z 315 do 200. Według sondaży na zdecydowane zwycięstwo może liczyć blok partii centroprawicowych.

Spodziewanymi wynikami przerażeni są eurokraci, którzy zwalczają wszystkie państwa, w którym władze sprawują rządy niewpisujące się lewicowo-liberalny nurt.  - Zobaczymy jaki będzie wynik wyborów. Jeśli sprawy potoczą się w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier - powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej. 

Swoje wsparcie dla Włochów w dzień wyborów zadeklarował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz w mediach społecznościowych. 

Za wsparcie podziękował Francesco Capone, szef chrześcijańskich włoskich związków zawodowych. - Dziękuję Tomasz. Idźmy naprzód z odwagą - napisał w języku włoskim oraz angielskim.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo