Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Cała Polska walczy o LG Chem

Taką inwestycję jak w Kobierzycach chciałaby mieć u siebie każda strefa – czarnym koniem jest łódzka - pisze "Puls Biznesu".

Zdjęcie ilustracyjne
pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

W ubiegłym tygodniu In YongShim, prezes LG Chem Wrocław Energy, który produkuje w Kobierzycach baterie, ujawnił, że spółka ma bardzo dużo zamówień i musi szukać miejsca pod drugą fabrykę – prawdopodobnie w Polsce – informuje "PB".

Firma rozważa lokalizację w Polsce i za granicą, choć zagranica to raczej +straszak+, dzięki któremu chce dostać wyższą pomoc publiczną. Najbardziej prawdopodobny wydaje się wybór Łodzi

– powiedziała dziennikowi osoba, która jest zaangażowana w negocjacje, a "PB" potwierdziło to także inne źródło.

Do walki o ten projekt włączyły się też kolejne strefy. - Po ubiegłotygodniowej publikacji w +PB+ wysłaliśmy do LG Chemu prośbę o spotkanie. Mamy największy teren inwestycyjny w obrębie miasta wojewódzkiego – 70 ha. Czekamy na odpowiedź firmy – powiedział dziennikowi Marcin Perz, prezes SSE Starachowice.

Dziękuję za informację. Podejmiemy kontakt

– tak na pytanie, czy w strefie byli może przedstawiciele LG Chemu, zareagował Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej SSE – czytamy w gazecie.

Według "PB" zainteresowanie projektem LG Chemu nie dziwi. Oprócz wielkiej inwestycji i dużej liczby miejsc pracy może przyciągnąć podwykonawców. LG Chem ma ich w Korei ponad 50. We Wrocławiu i okolicach współpracuje z ośmioma firmami, głównie koreańskimi.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#fabryka #baterie #nowa lokalizacja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo