Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Brejzie marzy się rola pełnomocnika Tuska? Kownacki dosadnie odpowiedział posłowi PO

Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej, zdaje się wcielać w rolę pełnomocnika Donalda Tuska. Kilkakrotnie \"przywoływał do porządku\" innych członków komisji, którzy dopytywali byłego premiera. Szybko odpowiedział mu poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki.

Zrzut ekranu z TVP Info

Szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) pytała byłego premiera, jak ocenia nadzór nad służbami specjalnymi, które - jak mówiła - "miały pełną wiedzę" dziewięć miesięcy przed wybuchem afery Amber Gold i "nic nie zrobiły".

Muszę bardzo wyraźnie powiedzieć, że mija się pani z prawdą pani poseł... – odpowiedział były premier.

Na tę uwagę przerwał wypowiedź Tuskowi poseł PiS Jarosław Krajewski, który powiedział: "wydaje się, że od przewodniczącego Rady Europejskiej spodziewalibyśmy się odrobinę elegancji".

Staram się używać sformułowań możliwie delikatnych – odpowiedział Krajewskiemu Tusk.

Pani przewodnicząca mija się z prawdą. To bardzo delikatna recenzja tego, co teraz robicie. Sformułowanie, że w sprawie Amber Gold służby niczego nie robiły, jest nieprawdziwe. I państwo o tym wiecie, ponieważ wasza praca, jako komisji, udokumentowała to w sposób jednoznaczny – stwierdził Donald Tusk.

W roli "adwokata" Tuska wystąpił zatem nie kto inny, jak poseł PO, Krzysztof Brejza, zarzucając innym członkom komisji, że "przerywają" Tuskowi. Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

Panie pośle, jeśli pan Tusk będzie potrzebował pełnomocnika to skorzysta z Romana Giertycha – powiedział Bartosz Kownacki (PiS), na co Brejza już nie odpowiedział.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Amber Gold #Donald Tusk #Krzysztof Brejza #Bartosz Kownacki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo