Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Bójka na marszu KOD. Uliczne awantury nie ujdą im płazem – jest akt oskarżenia

Akt oskarżenia w sprawie bójki, do której doszło w Radomiu przy okazji ubiegłorocznego marszu KOD zorganizowanego w rocznicę Czerwca’76, trafił do sądu. Prokuratura oskarżyła sześć osób - pięć związanych z Młodzieżą Wszechpolską i jednego działacza Komitetu Obrony Demokracji.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Według prokuratury, sześć osób objętych aktem oskarżenia wzięło udział we wzajemnej bójce.

Mężczyźni poprzez zadawanie ciosów nogami i przewracanie na ziemię narażali się wzajemnie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowanie ciężkiego lub średniego uszczerbku na zdrowiu

- poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Sprawą będzie zajmował się Sąd Rejonowy w Radomiu.

24 czerwca 2017 r. grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD zorganizowanej z okazji rocznicy radomskiego Czerwca'76. Wykrzykiwali hasła takie jak m.in. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami.

W pewnym momencie doszło do starcia pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#bójka #KOD #Młodzież Wszechpolska #Radom #prokuratura #sąd #akt oskarżenia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo