Warszawska policja w ramach poszukiwań zatrzymała pod koniec lipca br. 89 osób. 11 z nich było poszukiwanych na podstawie listów gończych oraz 78 osób zatrzymanych na podstawie nakazów doprowadzenia i ustaleń miejsca pobytu, a także 43 osoby na podstawie nakazów doprowadzenia.
Celem było zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. W sumie kryminalni sprawdzili 672 adresy i miejsca, w których mogły przebywać osoby poszukiwane. W akcji uczestniczyło 655 policjantów na terenie podległym Komendzie Stołecznej Policji.
- przekazała podkom. Kamil Sobótka.
Dodała, że wśród zatrzymanych było 8 cudzoziemców. To pięć osób z obywatelstwem Ukrainy, dwie z Gruzji oraz jeden obywatel Mołdawii.
Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali jedna osobę poszukiwaną w Systemie Informacyjnym Schengen a także odnaleźli jedną osobę zaginioną. Dodatkowo w 13 przypadkach ustalili miejsca pobytu osób na podstawie wydanych zarządzeń.
🚨 89 zatrzymanych, w tym 11 osób ściganych listami gończymi. To efekt działań „Poszukiwany”, które przeprowadzili policjanci garnizonu stołecznego.
— Policja Warszawa (@Policja_KSP) August 5, 2026
W akcji uczestniczyło 655 policjantów, którzy sprawdzili 672 adresy i miejsca, gdzie mogły ukrywać się osoby poszukiwane przez… pic.twitter.com/vhnfOT0TS3