Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Biegli zdecydują, kiedy Ziobro stanie przed komisją

Sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa zwróci się do biegłych o określenie terminu i okoliczności przesłuchania byłego ministra sprawiedliwości, prokurora generalnego Zbigniewa Ziobry. Poinformowała o tym w środę szefowa komisji Magdalena Sroka (PSL-TD)

Zbigniew Ziobro
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Zbigniew Ziobro został wezwany na środowe posiedzenie komisji śledczej. Zmagający się z chorobą nowotworową polityk nie stawił się przed komisją, swoją nieobecność usprawiedliwił.

Komisja obradowała w środę na zamkniętym posiedzeniu. Na późniejszej konferencji prasowej poinformowano o wniosku do biegłych w sprawie przesłuchania Ziobry.

Sroka zaznaczyła, że b. minister jest kluczowym świadkiem, ostatnim, którego komisja chce przesłuchać w części badania kwestii zakupu systemu Pegasus. Powiedziała też, że scenariusz, iż Ziobro nie zostanie przesłuchany jest "ostatnim" branym pod uwagę przez komisję.

Joanna Kluzik-Rostkowska (KO) oceniła, że to byłemu ministrowi powinno zależeć na stawieniu się przed komisją, gdzie mógłby przedstawić swoją wersję wydarzeń.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo