Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

To wielki dzień: Święto Wojska Polskiego! „Silna Biało-Czerwona to gwarancja wolności”

Z okazji Święta Wojska Polskiego do żołnierzy płyną życzenia i podziękowania za ich trudną służbę, której stawką jest bezpieczeństwo naszej ojczyzny. Szacunek dla polskiego munduru to podstawa obchodów 15 sierpnia.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie z Rosją Radziecką w 1920 r. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Od 1992 r. święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

Ten dzień to okazja do złożenia życzeń żołnierzom. Nie brakuje ich w tej szczególnej chwili. 

Bez silnego wojska nie ma bezpiecznej Polski

"W 1920 roku Polacy odparli najazd bolszewickiej Rosji i obronili polską niepodległość dzięki sprawnej budowie silnej armii" - podkreśliła. "Cały Naród wsparł swoim wysiłkiem Wojsko Polskie, bo bez silnego Wojska Polskiego nie ma wolnej i bezpiecznej Polski" - napisała była premier Szydło.

Dodała, że po 100 latach rosyjski imperializm nadal stanowi zagrożenie dla Polski i Europy. "Polski rząd podjął bezprecedensowe dzieło rozbudowy i dozbrojenia Wojska Polskiego. Do polskich żołnierzy trafia najnowocześniejszy sprzęt" - podkreśliła Szydło. 

Razem jesteśmy silniejsi!

"Dziś wielki dzień – Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w imieniu Stanów Zjednoczonych kieruję do polskich żołnierzy słowa najwyższego uznania" - napisał ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. 

Podkreślił, że współpraca wojskowa to kluczowy element polsko-amerykańskich relacji. "Nasi żołnierze ramię w ramię bronią naszej wolności i naszych wspólnych wartości" - napisał Brzezinski. "Jesteście naszymi sojusznikami, przyjaciółmi, braćmi i siostrami w walce" - zwrócił się do polskich żołnierzy.

Ambasador zapewnił, że stała obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce dowodzi zaangażowania USA w sojusznicze zobowiązania. "Razem jesteśmy silniejsi" - podkreślił.

Silnia Biało-Czerwona to gwarancja wolności

"Siła bez wolności i sprawiedliwości jest tylko przemocą i tyranią. Sprawiedliwość i wolność bez siły jest gadulstwem i dzieciństwem - słowa marszałka Józefa Piłsudskiego są dziś, w święto Wojska Polskiego, gdy za progiem trwa krwawa wojna, wyjątkowo aktualne" - napisał z kolei minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Serce się raduje, gdy po latach rozbrajania widzimy polską armię silną i gotową do obrony Ojczyzny. Gdy polski żołnierz pilnuje naszych granic, abyśmy byli bezpieczni. Silna Biało-Czerwona to gwarancja naszej wolności" - dodał szef resortu sprawiedliwości.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#święto wojska polskiego #życzenia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo