Widzisz wojskową kolumnę? Nie rób zdjęć, nie kręć filmów. To szczególnie istotne

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaapelował, by nie upubliczniać zdjęć, filmów i informacji o żołnierzach w Polsce, zarówno polskich jak i sojuszniczych sił. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji w Europie.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Nie fotografujmy kolumn wojskowych
fot. Marcin Pegaz

Stanisław Żaryn załączył na Twitterze grafikę, którą przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej:

Resort apeluje, by zastanowić się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci, a szczególnie zwracać uwagę na informacje, które zamieszczamy w mediach społecznościowych dotyczące polskiego wojska i wojsk sojuszniczych, które przebywają w naszym kraju.

- Nie przekazuj i nie upubliczniaj zdjęć, filmów i informacji: o miejscach pobytu lub transporcie żołnierzy; datach i godzinach przejazdów, wylotów i lądowań; liczbie i rodzajach wojsk; znakach i tablicach rejestracyjnych pojazdów wojskowych

– zaleca MON.

Także Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych apeluje o odpowiedzialność akcentując, że każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia czy dokumenty przeznaczone wyłącznie do użytku służbowego może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Dowództwo przypominało, że wojsko szkoli się i sprawdza procedury, obowiązujące m.in. w transporcie i ruchu wojsk.

- W związku z powyższym kolumny wojsk mogą przemieszczać się po naszym kraju. Od wielu lat ćwiczymy w terenie przygodnym, dzięki czemu możemy szkolić się w warunkach, które dodają realizmu szkoleniu

– wskazywało Dowództwo Generalne.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wojsko

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo