W pandemii szli, gdzie było piekło. Podziękowanie elit? „Zwyrodnialcy od Macierewicza” (FILM)

To był chyba dramatyczny moment pandemii: w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu zmarło 40 osób, część personelu uciekła, a cała reszta, która została, była zakażona. I zarażała kolejnych mieszkańców, w sumie zachorowało ponad 100 osób. Nikt jeszcze nie wiedział, jak działa covid, więc wybuchła panika. – I wtedy tam zamknęli się nasi żołnierze. Na miesiąc. Mając w domu rodziny. I nie wiedząc, co ich czeka. Zajmowali się tym, co na co dzień robią pracownicy DPS – mówi kapral Marcin Mrówka z Wojsk Obrony Terytorialnej, w czasie pandemii pełnomocnik brygady im. gen. Stanisława Taczaka ds. pomocy kombatantom. Gdy słyszy hejt przeciwko WOT w sprawie granicy, śmieje się tylko. – Jestem kibicem Lecha Poznań, mam grubą skórę. Wyzwiska? Moje ulubione to „zwyrodnialcy od Macierewicza”. Trzymajmy fason – śmieje się. Posłuchaj ostrej riposty żołnierza od 30 minuty programu!  [ZOBACZ FILM na końcu tekstu]

kadr z programu "Wywiad z Chuliganem" Piotra Lisiewicza
Telewizja Republika

Kapral Marcin Mrówka jest trenerem boksu i w programie opowiedział o modzie na WOT zarówno wśród kibiców, jak i zawodników sportów walki. W Wielkopolskiej Brygadzie jest szefem zespołu rekruterów, przyjmujących nowych chętnych do WOT. 

W korpusie szeregowych warunkiem jest skończone 18 lat i niemniej niż 55 lat. Mogą być tu zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kobiet jest w praktyce około 20 procent. Są zarówno osoby, które dopiero dostały dowód i takie jak ja, co przekroczyły 40 lat, ale też czują miłość do ojczyzny, fascynację mundurem, historią i chcą jeszcze pomóc.
- opowiada.

Jako kibic Lecha Poznań Mrówka koordynował coroczną zbiórkę na renowację grobów powstańców wielkopolskich, przeprowadzaną przez kibiców w okolicach Wszystkich Świętych. Rozpoczęło się od małej zbiórki, dziś kibice zbierają około… dwa razy więcej niż aktorzy w czasie najstarszej i najbardziej nagłaśnianej zbiórki na warszawskich Powązkach. Zajmował się też kontaktami kibiców z weteranami AK i NSZ. 

Nie wiedział, że zdobyte wśród kibiców doświadczenie wykorzystane zostanie w przyszłości przez wojsko.

Na początku pandemii zadzwonił do mnie pan pułkownik Miernik, bo pojawił się rozkaz, żeby zająć się w czasie pandemii naszymi kombatantami. I żeby w każdej brygadzie utworzyć stanowisko pełnomocnika do tych spraw. Pułkownik wiedział, że ma w swoich szeregach żołnierza, który to środowisko zna, kombatanci mu ufają i tak czy siak opiekuje się nimi na co dzień.
- opowiada kapral Mrówka.

Jak wspomina, doszło wówczas do zabawnego dialogu z dowódcą:

Marcin, czy możesz wziąć trochę wolnego w pracy, żeby tu przyjechać i żebyśmy mogli jakoś to stworzyć? Mówię: „Dowódco, oczywiście, tak jest, ale ile tego wolnego?”. „No nie wiem, ze dwa tygodnie, ile może ta pandemia potrwać…” Niedługo miną dwa lata, jak się tym zajmuję.
- mówi ze śmiechem.


Wywiad z chuliganem jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizja Republika. Nowe odcinki programu pojawiają się W PONIEDZIAŁKI O 10.00 WYŁĄCZNIE NA KANALE YOUTUBE RADIA POZNAŃ, który warto zasubskrybować.


Mocna rozmowa poniżej. A ostra riposta żołnierza dla hejterów od 30 minuty.


 

 Źródło: Niezalezna.pl, Radio Poznań, Telewizja Republika

 

#Wywiad z chuliganem

Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Komentarze (32)
castllnas 23.11.2021 10:51
  • Komentarze: 20040
Wszyscy patrioci pójdą do wojska a potem kto ma budować domy i leczyć ludzi? Również nie rozumiem dlaczego Polak nie może być w Polsce. Nie ma co zwalać na drugą wojnę światową gdy przed wojną inne kraje miały kolonie.
Anonim 23.11.2021 12:16
Ad. 10:51 Trzeba bronić ojczyzny czyli swojego domu i rodziny. W razie wojny WSZYSCY pójdą do armii, ale największe szanse na przeżycie będą mieli ci wyszkoleni.
wicek 23.11.2021 10:11
Elity ? Chyba Was pogięło ! Za komuny profesurę dostawało się za wydanie min. jednej pracy "naukowej" i 2 kolegów. Gierek jak studiował to dzwonił do Rektora by się zapytać na którym jest roku. Te tzw. "elity" to banda niedouczonych i prymitywnych oportunistów broniąca swoich nienależnych przywilejów a tak naprawdę to te tępaki nie nadają się nawet do sprzątania ulic.
Konto usunięte 23.11.2021 10:09
  • Komentarze: 7007
CHWAŁA WAM ŻOŁNIERZE WOT ZA TO ŻE JESTEŚCIE , DZIAŁACIE I BRONIĆ OJCZYZNY Z NAJWIĘRZYM HONOREM I POŚWIĘCENIEM GOTOWI JESTEŚCIE ! Ci co wam szkodzą i ubliżają poniosą za to odpowiedzialność !
Warszawiak od x pokoleń 23.11.2021 10:02
Trzeba na ,,zagadnienie " spojrzeć z innej strony . Sowiecka agentura w bardziej lub mniej zawoalowany ujawnia się . Tu chodzi o najnormalniejszy wzrost potencjału obronnego np. przed ,,zielonymi ludzikami " Bo dewiza brzmi Zawsze gotowi zawsze blisko .
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo