Szef obrony Estonii: Polska rozumie powagę obecnej sytuacji

Polska jest wyjątkowym sojusznikiem Ukrainy i jestem przekonany, że militarne wspieranie Kijowa przez Warszawę będzie trwać - powiedział w poniedziałek minister obrony Estonii Hanno Pevkur po sobotnim spotkaniu z polskim ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem w Rzeszowie.

W 2022 roku Estonia zakupiła od Polski systemy obrony powietrznej krótkiego zasięgu Piorun za 103 mln euro
Twitter/@Hanno_Pevkur

"Wsparcie to będzie trwać, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo całego regionu" - zaznaczył Pevkur.

Dodał, że Polska jest jednym z najważniejszych sojuszników Estonii na wschodniej flance NATO, który "rozumie powagę obecnej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa, a także potrzebę zrobienia znacznie więcej, aby zapewnić bezpieczeństwo w całym regionie".

Ministrowie omówili kwestie związane ze wsparciem Ukrainy i bezpieczeństwem regionu Morza Bałtyckiego. Pevkur podkreślił znaczenie zwiększenia wydatków na obronę i produkcji amunicji.

W estońskich mediach przypomniano, że w 2022 roku Estonia zakupiła od Polski systemy obrony powietrznej krótkiego zasięgu Piorun za 103 mln euro.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (10)
Anonim 12.11.2023 14:38
Polska - polski rząd rozumie powagę sytuacji, tylko wyborcy opozycji jej nie rozumieją.. Dla nich najważniejsze to żeby były niedziele handlowe, aborcja na życzenie. To są ich priorytety.
Gość z Krakowa 02.10.2023 22:29
nie lekceważąc sprawy rosji, teraz NAJWAŻNIEJSZE jest stanowisko m.in Estonii dot. głosowań nad planami federalizacji Europy. Podobnie jak Litwy i Łotwy i innych krajów. Niemcy wykorzystują, że wszysy zaangażowani w spr.Ukrainy i prą z szaleńczym planem do przodu, 12.10 głosowanie - tu trzeba bić na alarm!!!!!!!! Polska dla wszystkich najważniejsza, tylko pewnie sama będzie walczyć z lewactwem i niemiecką butą, a sama NIESTETY przegra , a wtedy inne sprawy bez znaczenia, decydować będzie von der
Anonim 02.10.2023 21:12
Ukraińcy zawyżają ceny wynajmu mieszkań
kresowianin 02.10.2023 19:46
Estonia ma podobny system obrony kraju jak Finlandia.....ale to mały kraj;i tam odczuwają zagrożenie ze strony Rosji i nikt nie kwestionuje koniecznosci obrony granicy
Anonim 02.10.2023 19:28
Za długo już trwało to wsparcie i Ukraina się już do tego przyzwyczaiła uważając że im się to należy od Polski dostawać za darmo teraz niechaj ich szkopy i żabojady wspierają no i Estonia jak tak uważa!Ani kroku się Polska ma nie wychylać koniec dobrosąsiedzkiej pomocy do Ukrainy za jej bandyctwo na Polskę !
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo