Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Szef MSWiA rozmawiał z dyrektor Wywiadu Narodowego USA. Tematem m.in. sytuacja w Rosji

Polskie służby są w stałym kontakcie z odpowiednikami w USA - przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński po rozmowie z dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines. - Omówiliśmy sytuację w Rosji, na Białorusi i Ukrainie - poinformował.

Mariusz Kamiński odbył rozmowę z dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Dziś rozmawiałem z Dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines (DNI). Omówiliśmy sytuację w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Polska pozostaje w bieżącym kontakcie z amerykańskimi sojusznikami" - napisał na swoim Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Jednocześnie szef MSWiA napisał, że partnerstwo polsko-amerykańskie jest obecnie podstawą bezpieczeństwa nie tylko dla Polski, ale też całej Europy Środkowej.

"Współpraca z naszymi amerykańskimi sojusznikami to fundament bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO. Polskie służby są w stałym kontakcie z odpowiednikami w USA"

– dodał.

Także w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński przekazał, że w najbliższy piątek rozpoczynają się manewry armii białoruskiej, w których będą też uczestniczyły oddziały wojsk Federacji Rosyjskiej. "Skala tych manewrów pewnie nie będzie oszałamiająca z uwagi na zaangażowanie Rosjan w krwawą wojnę na Ukrainie, ale tak naprawdę te manewry są elementem wojny psychologicznej wobec Polski i wobec naszych obywateli" - powiedział Kamiński.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#MSWiA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo