Syryjczycy próbowali nielegalnie dostać się z Polski do Niemiec

Funkcjonariusze SG z placówki w Tuplicach (Lubuskie) zatrzymali trzech obywateli Syrii zamierzających nielegalnie dostać się do Niemiec. Pomagał im w tym Ukrainiec – poinformował w piątek rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Paweł Biskupik.

Fot Fotomag/Gazeta Polska

Podczas rutynowych działań związany ze zwalczaniem nielegalnej migracji, patrol SG zatrzymał w czwartek (30 marca br.) na jednej z przygranicznych dróg auto osobowe kierowane przez 51-latka z Ukrainy. Okazało się, że miał on zapewnić szybki transport do Niemiec trzem pasażerom.

Szkopuł w tym, że ci trzej pasażerowie to obywatele Syrii, którzy co prawda posiadali przy sobie syryjskie paszporty, jednak nie posiadali ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce.

51-letni Ukrainiec został zatrzymany za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec, a obywatele Syrii za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z pomocą innych osób.

Syryjczycy przyznali się i dobrowolnie poddali karze. Otrzymali kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem, w przypadku dwóch z nich na rok, a jednego na dwa lata.

Obywatel Ukrainy także usłyszał prokuratorskie zarzuty i poddał się karze 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata próby.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #Syria #straż graniczna

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo