Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Prowokacja? Białoruskie śmigłowce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski. MSZ reaguje

Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w trybie natychmiastowym wezwana została Chargé d’affaires Ambasady Białorusi. Sprawa jest poważna: chodzi o naruszenie przestrzeni powietrznej nad Polską!

Białoruski śmigłowiec widziany z terenu Białowieży
Facebook/Ewelina Kowalczyk

Dziś w sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące białoruskie śmigłowce, które miały latać w rejonie Białowieży. Choć początkowo rzecznik Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Jacek Goryszewski twierdził, że polska przestrzeń powietrzna nie została naruszona, a przeloty były rutynowe, to jednak okazało się, że śmigłowce z Białorusi wleciały na terytorium Polski. Potwierdził to resort spraw zagranicznych.

"W związku z naruszeniem przestrzeni powietrznej RP przez dwa białoruskie śmigłowce w dniu 1 sierpnia 2023 roku, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w trybie natychmiastowym wezwana została Chargé d’affaires Ambasady Białorusi" - poinformowało MSZ.

MSZ RP przekazało stanowczy protest oraz wezwało stronę białoruską do bezzwłocznego, szczegółowego wyjaśnienia incydentu. Strona polska podkreśliła, że incydent jest postrzegany jako kolejny element eskalacji napięcia na granicy polsko-białoruskiej. Polska oczekuje od Białorusi powstrzymania się od tego typu aktywności.

– czytamy w komunikacie.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#MSZ #Białoruś

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo