Ochojska "lży swoją Ojczyznę" bo przeszkadza jej bariera na granicy. Internauci nie wytrzymali

"Dlaczego Pani kłamie i lży swoją ojczyznę?" - napisał na Twitterze Witold Waszczykowski w odpowiedzi na antypolskie przemówienie Janiny Ochojskiej w Europarlamencie. Polityk Platformy Obywatelskiej opowiadała w nim, jak rzekomo przez działania polskich strażników granicznych w lesie umierają ludzie. Internauci zachodzą w głowę, dlaczego - skoro przecież mają szukać azylu w RP - nie skorzystają z legalnej drogi.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

"Nie dajmy sobie wmówić, że ochrona granic zewnętrznych, powinna zaprzeczać humanitaryzmowi. Gdzie w wartościach, które stanowią Unię Europejską jest miejsce na mury?"

- mówiła ostatnio w europarlamencie Janina Ochojska. W swoim sprzeciwie wobec budowania barier na granicy Polski, europoseł opowiedziała historię Etiopki, której ciało mieli znaleźć aktywiści "pomagający" na polsko-białoruskiej granicy. Przy zamarzniętej 28-latce znalezione miały zostać chrześcijańskie dewocjonalia, a "zmarła w lesie w kraju, który uważa się za chrześcijański" - twierdziła Ochojska. Temat wyszedł oczywiście od Grupy Granica, która niejednokrotnie podawała fake newsy na temat sytuacji z migrantami.

 

"Dlaczego pani lży swoją ojczyznę?"

Tego samego dnia, gdy Janina Ochojska grała na emocjach polityków w europarlamencie, głos w sprawie zaprał eurodeputowany Witold Waszczykowski. Były minister spraw zagranicznych ostro skomentował działania polityk Platformy Obywatelskiej, przypominając, że migranci szturmujący wschodnią granicę Polski, wcale nie chcą azylu w naszym kraju - o czym wielokrotnie informowała Straż Graniczna. "Dlaczego Pani kłamie i lży swoją ojczyznę?" - napisał polityk Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

To jednak nie powstrzymało Ochojskiej w kontynuowaniu oskarżeń wobec polskich mundurowych. Kontynuując powielanie narracji aktywistów, stwierdziła, że funkcjonariusze SG wypychają uchodźców za granicę, aby ci nie mieli możliwości złożenia wniosków o ochronę międzynarodową. Tu jednak spotkała się z krytyką Internautów, którzy też nie rozumieją, dlaczego ludzie mający szukać ochrony w Polsce nie korzystają z legalnej drogi.


Z danych SG wynika, że w lutym granicę próbowało przekroczyć nielegalnie blisko 800 osób a od początku 2023 r. było to ponad 2,2 tys. prób. Mundurowi wielokrotnie informowali, że osoby zatrzymane, pomimo propozycji, nie chcą skorzystać z azylu w Polsce. Zdarzały się nawet sytuacje, że pomimo otrzymania legalnego pobytu w Polsce, migranci i tak - wbrew prawy - wyjeżdżali za naszą zachodnią granicę.

Warto dodać, że wbrew antypolskiej narracji niektórych aktywistów, celebrytów i części polityków, ogromna praca polskich mundurowych została doceniona przez sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego Stanów Zjednoczonych. „To jest niezwykle bohaterskie co zrobiła polska Straż Graniczna, broniąc granic" - powiedział w czwartek Alejandro Mayorkas na przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu.

Dodajemy do tego, że w momencie największego napięcia na polsko-białoruskiej granicy, obecny był tam szef Frontexu, który również wyraził podziw dla zaangażowania polskich służb. Mundurowy, który później stracił stanowisko za wykonywanie swojej pracy, podkreślił, że dopiero wojna na Ukrainie pokazała, co oznacza słowo uchodźca.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ochojska #Waszczykowski #straż graniczna #migranci

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo