Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Nielegalni imigranci z drabinami. Straż Graniczna uniemożliwiła przedarcie się przez zaporę do Polski!

Straż Graniczna odnotowuje kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy z Polską od strony Białorusi. Mimo postawionej zapory, migranci z Erytrei, Wybrzeża Kości Słoniowej, Gwinei, Kamerunu, Turkmenistanu, Syrii, Egiptu, Sudanu i Iranu próbowali wedrzeć się do Polski. Dysponowali nawet... drabinami.

Zdjęcie ilustacyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Okazuje się, że migranci, którzy są pionkami w grze białoruskiego dyktatora Alaksandra Łukaszenki, wciąż próbują przekraczać polsko-białoruską granicę, mimo postawionej zapory. Na nagraniu, które opublikowała polska Straża Graniczna, widać, że osoby próbujące nielegalnie przekroczyć granicę, mają ze sobą drabiny. 

Dzięki zaporze, funkcjonariusze Straży Granicznej mają odpowiednio dużo czasu na reakcję. Kiedy pojawiają się na horyzoncie, migranci biorą nogi za pas i uciekają. 

Wczoraj z terytorium Białorusi do Polski nielegalnie próbowało dostać się 80 osób.

Latem zakończyła się budowa bariery fizycznej - czyli pięciometrowego płotu ze stalowych przęseł zwieńczonego drutem żyletkowym - na 186-kilometrowym odcinku granicy z Białorusią. Koszt całej zapory na tej granicy to ok. 1,6 mld złotych. Mocno sprzeciwiali się jej niektórzy politycy opozycji, lecz - jak widać - zdaje ona egzamin w stu procentach. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#migranci #straż graniczna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo