Morawiecki: Robimy wszystko, żeby znaleźć i ukarać sprawców zanieczyszczenia Odry

"Proszę wszystkie siły polityczne, aby nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne, nie było wykorzystywane do celów politycznych. Chcemy w ponadpartyjnym, ponad politycznym, trybie działania przystąpić do eliminowania negatywnych skutków tej klęski ekologicznej" - mówił dziś podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu zapewnił, że robią wszystko, aby wyeliminować zagrożenia i znaleźć oraz ukarać sprawców przestępstwa.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
TVP INFO

Premier Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową, na której przekazał najnowsze informacje dotyczące działań rządu w sprawie zanieczyszczenia Odry.

Zapewnił, że codziennie odbiera raporty od służb monitorujących sytuację. Podkreślił również, że zadania zostały rozdysponowane, co wynikało m.in. ze skali problemu.

"Chcę jednak podkreślić też, że doszło tutaj do opieszałości niektórych służb, do zbyt wolnej reakcji, do zbyt wolnych działań w niektórych obszarach i dlatego, już na samym początku, gdy powziąłem taką informację, zarządziłem codzienne raportowanie, a z tych różnego rodzaju niedociągnięć wyciągnąłem konsekwencje kadrowe"

- mówił premier. Zaznaczył, że jeżeli będzie konieczność, takie konsekwencje będą wyciągane nadal.

Będzie nagroda za sprawcę

Morawiecki stwierdził, że priorytetem będzie naprawa szkód ekosystemu Odry, ale równie ważne będzie znalezienie winnych zanieczyszczenia. "Chcemy ukarać sprawców tego ekologicznego przestępstwa, z którym mamy najprawdopodobniej do czynienia. Według wszelkiego prawdopodobieństwa doszło do zrzutu jakichś substancji, które wywołują pewne efekty" - mówił premier.

"Uzgodniłem też z ministrem spraw wewnętrznych i policją, że będzie przeznaczona specjalna nagroda, specjalne działania, po to, aby jak najszybciej można było dojść do tego, kto jest sprawcą tego przestępstwa wobec środowiska naturalnego"

- zdradził premier.

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zaznaczył z kolei, że komendant główny policji wyznaczył 1 mln zł nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej.

Ekologia a polityka

"Ale też proszę wszystkie siły polityczne, aby nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne, nie było wykorzystywane do celów politycznych. Chcemy w ponadpartyjnym, ponad politycznym, trybie działania przystąpić do eliminowania negatywnych skutków tej klęski ekologicznej"

- powiedział szef polskiego rządu. Na koniec zapewnił, że jest w stałym kontakcie ze służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#zanieczyszczenie odry #Mateusz Morawiecki

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo