Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

MON: plan Rosji i Białorusi się nie powiódł

Ataki na polską granicę, prowadzone ze strony Białorusi, mają zdestabilizować sytuację w Polsce oraz grożą bezpieczeństwu Polaków. Dzięki wzmocnieniu obecności Wojska Polskiego na granicy, plan Rosji i Białorusi się nie powiódł - podkreśliło w środę Ministerstwo Obrony Narodowej.

Minionej doby próbowało przedostać się z Białorusi do Polski 25 cudzoziemców
PrtSc/ Twitter

Resort podkreślił we wpisie na platformie X, że "ataki na polską granicę, prowadzone ze strony Białorusi, mają zdestabilizować sytuację w Polsce oraz grożą bezpieczeństwu Polaków".

"Dzięki wzmocnieniu obecności Wojska Polskiego na granicy plan Rosji i Białorusi się nie powiódł"

– podało MON.

W środę rano Straż Graniczna podała, że minionej doby próbowało przedostać się z Białorusi do Polski 25 cudzoziemców, wśród których byli obywatele Syrii. Wśród cudzoziemców próbujących przedostać się do Polski, 23 osoby na widok polskich patroli zawróciły na Białoruś.

SG do informacji dołączyła też krótki filmik przedstawiający, jak nieznana osoba znajdująca się po białoruskiej stronie, próbuje zniszczyć concertinę, znajdującą się na stalowym płocie na granicy. Wycofuje się na widok polskich patroli.

Na 186 km granicy z Białorusią zbudowana została w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m, która jest głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Jej uzupełnieniem jest system kamer i czujników, który powstał na 206 km tej granicy i w całości jest już użytkowany przez polskie służby graniczne.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo