Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Kluczowa ciągłość dowodzenia nie jest zagrożona. „Prezydent podjął decyzję o mianowaniu nowych dowódców”

- Jeżeli panowie generałowie w dniu wczorajszym postanowili złożyć wnioski o wypowiedzenie stosunku służbowego, zrzucić mundur, to taka decyzja zostanie przez zwierzchnika sił zbrojnych przyjęta - poinformował szef BBN Jacek Siewiera.

Szef BBN Jacek Siewiera komentuje dymisję generałów
twitter.com/BBN

Gen. Rajmund Andrzejczak zrezygnował ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zrezygnował również dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Tomasz Piotrowski.

Gen. Rajmund Andrzejczak pełni funkcję szefa Sztabu Generalnego WP od 2018 roku; wtedy też postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy został wskazany jako osoba przewidziana do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych, wyznaczanego na czas wojny. Wcześniej dowodził m.in. 16. Dywizją Zmechanizowaną. Brał udział w misjach w Iraku i Afganistanie.

Głos w tej sprawie zabrał po posiedzeniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego szef instytucji Jacek Siewiera.

- Jeżeli panowie generałowie w dniu wczorajszym postanowili złożyć wnioski o wypowiedzenie stosunku służbowego, zrzucić mundur, to taka decyzja zostanie przez zwierzchnika sił zbrojnych przyjęta

- powiedział.

Jak zapewnił, "z punktu widzenia pana prezydenta istotny jest fakt, że ciągłość działania sił zbrojnych była zachowana w ciągu ostatnich miesięcy, w ciągu których dochodziło do licznych kryzysów - naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej przez uzbrojone śmigłowce, kwestie naruszeń przestrzeni powietrznej również przez inne obiekty, kwestia rozmieszczenia sił Grupy Wagnera nie tak dawno temu tuż w pobliżu  polskiej granicy, którzy wykonywali sobie znane zadania".

- To były kryzysy, przez które należało siły zbrojne przeprowadzić, zachowując ciągłość dowodzenia, natomiast dziś - w porozumieniu z ministrem obrony narodowej - prezydent podjął decyzję o wyznaczeniu i mianowaniu nowych dowódców

- dodał.  

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jacek Siewiera #dymisje #BBN

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo