„Bardzo dobra robota! Przeciwnik liczy się tylko z siłą”. Amerykański generał o modernizacji polskiej armii

"Jedyną rzeczą, z którą liczą się nasi przeciwnicy, jest siła, determinacja i gotowość" - powiedział emerytowany generał amerykański John Gronski, który był zastępcą dowódcy generalnego Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych. I jak dodał "Polska wykonała bardzo dobrą robotę z modernizacją broni".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Polska armia przeszła gruntowne zmiany w ostatnich latach
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

"Bardzo dobra robota"

Amerykański generał pytany przez polskie media o ostanie wzmocnienia sił bojowych RP przez zakupy broni powiedział, "że postanowienie polskich władz jest w pełni słuszne". Bo jak dodał gen. Gronski "jedyną rzeczą, z którą liczą się nasi przeciwnicy, jest siła, determinacja i gotowość".

Oceniając zakupy i wybór sprzętu wojskowego amerykański dowódca nie ma najmniejszych wątpliwości, "że Polska wykonała bardzo dobrą robotę z modernizacją broni".

Sprzęt amerykański i sprzęt produkowany przez innych zachodnich sojuszników, jest najlepszy na świecie. Kluczem jest zapewnienie polskiej armii odpowiedniej konserwacji sprzętu oraz odpowiednie przeszkolenie żołnierzy, aby sprzęt ten mógł być maksymalnie wykorzystany

– uważa generał mający ponad 40-letnie doświadczenie w najlepszej armii świata.

Cel: skupić się na własnej obronie

Wg gen. Gronskiego, jednego z najbardziej uznanych ekspertów w dziedzinie przywództwa wojskowego, "kluczowymi systemami uzbrojenia dla każdego wojska na współczesnym polu bitwy są ogień dalekiego zasięgu i obrona powietrzna".

Zdaniem amerykańskiego dowódcy "podstawowym obowiązkiem każdego kraju NATO jest skupienie się na własnej obronie".

John Gronski w latach 2016 - 2019 był zastępcą dowódcy generalnego żołnierzy Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Europie. Jego przodkowie pochodzą z Polski.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#modernizacja armii #Wojsko Polskie #USA

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo