Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Akty dywersji w Polsce. W ostatnim czasie było 10 zatrzymań

Dziesięć osób bezpośrednio zaangażowanych w akty dywersji i sabotażu w Polsce w ostatnich tygodniach zostało aresztowanych. Informację przekazał podczas spotkania z wojewodami w Białymstoku premier Donald Tusk. - Mamy powody sądzić, że to nie są ostatnie tego typu zdarzenia - dodał.

Zatrzymany przez policję
4711018 - pixabay.com

Szef rządu podczas spotkania mówił m.in., że bycie wojewodą oznacza obecnie coś innego niż kilka lat temu. "Musicie być gotowi naprawdę do bardzo wytężonej pracy w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa" - zwrócił się do uczestników spotkania.

"Dzisiaj nie może być innego priorytetu ani dla władzy centralnej, dla rządu, ani dla Unii Europejskiej, ani dla władz regionalnych, lokalnych, państwowych, samorządowych niż szeroko pojęte bezpieczeństwo. Tutaj, na Podlasiu, widać to z wyjątkową ostrością"

– zaznaczył. "Nie mówimy o ćwiczeniach czy o lekcjach z teorii zagrożeń" - dodał.

Tusk przekazał podczas spotkania, że w ciągu tylko kilku, kilkunastu ostatnich tygodni aresztowano dziesięć osób zaangażowanych w akty dywersji i sabotażu w Polsce. Dodał również, że takie zdarzenia mogą się powtórzyć.

Podkreślił, że ważny jest teraz wpływ Polski w ramach UE na bezpieczeństwo, bezpieczeństwo energetyczne i bliskie sąsiedztwo.

Podczas spotkania Tusk zaznaczył również, że współpraca pomiędzy służbami i administracją rządową jest wzorowa, elastyczna i nowoczesna. "W związku z dramatyczną naszej granicy tego typu model współpracy jest potrzebny" - wskazał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo