Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Bezpieczeństwo dzieci w internecie. Witek apeluje

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwróciła się do dzieci o zachowanie rozsądku w sieci. Zaapelowała też do rodziców, aby dbali o bezpieczeństwo swoich dzieci w wirtualnym świecie.

Elżbieta Witek
@KancelariaSejmu

W Dzień Dziecka Elżbieta Witek zaapelowała w Rzeszowie do dzieci i młodzieży o rozwagę w sieci.

- "Wielki apel do dzieci, szczególnie tych trochę starszych, żeby z rozsądkiem i słuchając rodziców, nauczycieli i wychowawców korzystali z internetu - powiedziała. - "Pamiętajcie, że ten świat w internecie jest światem sztucznym, ciekawym, czasami bardzo mocno wciągającym, ale jednak to jest świat sztuczny" - dodała.

Jak mówiła Witek, "świat prawdziwy jest wtedy, kiedy możemy się spotkać bezpośrednio twarzą w twarz, kiedy możemy się dotknąć, podać koledze rękę. Przez internet tego nie zrobimy. Nawet jeśli codziennie rozmawiamy ze sobą przez internet, to zawsze przedzielać nas będzie sztuczne szkło".

Do rodziców Witek zwróciła się o dbanie o bezpieczeństwo swoich dzieci w wirtualnym świecie. "Rodzice nie zawsze wiedzą, co się dzieje w internecie, dlatego potrzebują naszego wsparcia i to wsparcie im się należy" - dodała.

Zachęciła też, aby składać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Chrońmy dzieci - wspierajmy rodziców", po to by - jak mówiła - jeszcze w tej kadencji go uchwalić.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Wideo