Bezpieczeństwo dzieci w internecie. Witek apeluje

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwróciła się do dzieci o zachowanie rozsądku w sieci. Zaapelowała też do rodziców, aby dbali o bezpieczeństwo swoich dzieci w wirtualnym świecie.

Elżbieta Witek
@KancelariaSejmu

W Dzień Dziecka Elżbieta Witek zaapelowała w Rzeszowie do dzieci i młodzieży o rozwagę w sieci.

- "Wielki apel do dzieci, szczególnie tych trochę starszych, żeby z rozsądkiem i słuchając rodziców, nauczycieli i wychowawców korzystali z internetu - powiedziała. - "Pamiętajcie, że ten świat w internecie jest światem sztucznym, ciekawym, czasami bardzo mocno wciągającym, ale jednak to jest świat sztuczny" - dodała.

Jak mówiła Witek, "świat prawdziwy jest wtedy, kiedy możemy się spotkać bezpośrednio twarzą w twarz, kiedy możemy się dotknąć, podać koledze rękę. Przez internet tego nie zrobimy. Nawet jeśli codziennie rozmawiamy ze sobą przez internet, to zawsze przedzielać nas będzie sztuczne szkło".

Do rodziców Witek zwróciła się o dbanie o bezpieczeństwo swoich dzieci w wirtualnym świecie. "Rodzice nie zawsze wiedzą, co się dzieje w internecie, dlatego potrzebują naszego wsparcia i to wsparcie im się należy" - dodała.

Zachęciła też, aby składać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Chrońmy dzieci - wspierajmy rodziców", po to by - jak mówiła - jeszcze w tej kadencji go uchwalić.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

as
Wczytuję ocenę...
Komentarze (6)
Anonim 02.06.2023 08:47
do seneki Tobie przydałaby się zmiana rozumu na lepszy. Twój jest zdezelowany samogwałtem.
Anonim 02.06.2023 08:46
.....Jak mówiła Witek, "świat prawdziwy jest wtedy, kiedy możemy się spotkać bezpośrednio twarzą w twarz, kiedy możemy się dotknąć, podać koledze rękę... Dobre. Świat, który widzimy w TV a zwłaszcza w TVP to jaki jest ?Prawdziwy czy nieprawdziwy ?
Anonim 01.06.2023 16:22
Młodzież powinna obligatoryjnie oglądać w Internecie tylko strony ze stemplem Imprimatur.
Anonim 01.06.2023 16:21
15'49 Rzecznik Praw Dziecka zgłosił do prokuratury w Poznaniu sprawę rozdawania w przedszkolach i szkołach tabletek do zmiany płci. Ale prokuratura poznańska źle pracowała, nie wpadła na żaden ślad.
Anonim 01.06.2023 16:18
.....Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwróciła się do dzieci o zachowanie rozsądku w sieci. ..... Dobrymi radami, apelami i chęciami piekło jest wybrukowane. Może jakieś konkrety ?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo