Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

O Janie Pawle II piszą... „Bestia z Wadowic”. Tym ludziom płaci Trzaskowski - z kasy miasta

Portal „Krytyka Polityczna” w jednym ze swoich artykułów nazywa papieża Jana Pawła II „bestią z Wadowic”. Okazuje się, że na swoją działalność otrzymuje spore sumy z pieniędzy podatników. Najwięcej dofinansowania zaś - prosto z ratusza Rafała Trzaskowskiego. - Warszawiacy jesteście dumni? Jak już wiecie na co idą Wasze podatki? - pisze europoseł PiS Patryk Jaki.

Gregorini Demetrio, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Nagonka na Jana Pawła II

Marcin Gutowski w reportażu „Franciszkańska 3” na antenie TVN24 pokazał „nieznane fakty z życia Jana Pawła II”. Jakie to fakty? Według relacji stacji, papież wiedział o pedofilii w Kościele, a jako kardynał „chronił przede wszystkim instytucję, a nie ofiary”.

Emisja materiału wywołała burzę w sieci, w tym niezwykle wymowny gest ze strony premiera Mateusza Morawieckiego, który zmienił grafiki w swoich profilach w mediach społecznościowych. Jako zdjęcie w tle umieścił fotografię św. Jana Pawła II i cytat ze słowami „Nie lękajcie się”.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej we wczorajszej uchwale zdecydowanie potępił "medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież - św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii". Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 było przeciw, od głosu wstrzymało się 4 posłów. Co ciekawe, w trakcie głosowania nad całością projektu z sali Sejmowej "zniknęło" ok. 114 posłów Koalicji Obywatelskiej. Jak przekazał na Twitterze poseł PiS Radosław Fogiel - wyciągnęli oni z czytników elektronicznych karty potwierdzające ich obecność w sali. Najprawdopodobniej chodziło o uniknięcie później pytań, dlaczego taką, a nie inną decyzję podjęli.

„Bestia z Wadowic”...

To nie koniec. Okazuje się bowiem, że lewicowy portal „Krytyka Polityczna”, należący do Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, który włączył się w nagonkę na św. Jana Pawła II, nazywając papieża „bestią z Wadowic”, otrzymuje spore sumy z pieniędzy podatników. - W dotacjach zaś przoduje warszawski ratusz Rafała Trzaskowskiego, ale swoją cegiełkę dokłada również zarządzany przez Aleksandrę Dulkiewicz Gdańsk - podaje TVP Info.

W artykule „Bestia z Wadowic wchodzi do kampanii cała na czerwono”, opublikowanym na stronie internetowej „Krytyki Politycznej”, czytamy m.in. takie rewelacje: 

(...) Zaiste trzeba być bestią, żeby kogoś, kto molestuje dzieci, przerzucać do innej parafii, by tam mógł molestować kolejne. „Bóg” jeden wie, ile osób odebrało sobie życie na skutek pedofilskiego papa mobile, do którego „nasz Ojciec Święty” wsadzał pedofilów i wysyłał w podróż po kraju, a potem świecie.

Jak donosi TVP Info, ten należący do Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego portal w latach 2020–2021 otrzymał z warszawskiego ratusza 1 mln 860 tys. zł, a z urzędu miasta Gdańsk w 2021 r. – 60 tys. zł. Komisja Europejska dorzuciła 16, 6 tys. zł, a Europejska Fundacja Klimatyczna – 32 tys. zł. 

Sprawę skomentował na Twitterze europoseł Patryk Jaki:

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

 

#Jan Paweł II #ataki #PO #KO #Rafał Trzaskowski #Krytyka Polityczna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo