Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bodnar: przedstawiamy założenia czterech aktów prawnych dotyczących kompleksowej reformy TK; w środę w Sejmie czeka nas pierwsza debata w kontekście uchwały dotyczącej Trybunału. • • •

Beatyfikacja rodziny Ulmów. Abp Gądecki podziękował papieżowi Franciszkowi

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście z życzeniami z okazji 86. rocznicy urodzin papieża Franciszka zapewnił o modlitwie w jego intencji, a także podziękował za ogłoszenie dekretów o heroiczności cnót dwóch polskich księży oraz decyzji o beatyfikacji rodziny Ulmów.

N/z Stanislaw Gadecki Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

- "Pragniemy zapewnić Ojca Świętego o naszej modlitwie w jego intencji oraz w intencji jego Piotrowej Posługi, prosząc dobrego Boga, by zachował go w zdrowiu i pomyślności na dalsze lata przewodzenia Kościołowi Świętemu"

- napisał Przewodniczący Episkopatu Polski w liście do Papieża, w dniu jego urodzin.

Abp Gądecki życzył Ojcu Świętemu, by w wypełnianiu posługi towarzyszyła mu "czuła postawa św. Józefa – opiekuna Kościoła Świętego" oraz aby "każdego dnia doświadczając czułej obecności Boga, sam dzielił się tą czułością ze światem, targanym konfliktami i niezgodą, pokazując, że czułość jest objawem siły, która może skutecznie przeciwstawić się złu".

Przewodniczący Episkopatu Polski podziękował też Franciszkowi za decyzje dotyczące Kościoła w Polsce: "za ogłoszenie dekretu o heroiczności cnót dwóch polskich kapłanów ks. Ignacego Posadzego oraz ks. Aleksandra Woźnego, a także za zgodę, by Dykasteria Spraw Kanonizacyjnych promulgowała dekret o męczeństwie rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów".

- "Niech wdzięczna modlitwa Kościoła na całym świecie będzie dla Waszej Świątobliwości siłą w podążaniu niepowtarzalnymi drogami Pana"

- napisał abp Gądecki.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#kościół #papież #Franciszek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo