Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Artyści i dziennikarze pomogą bezdomnym

16 czerwca na dziedzińcu klasztoru kapucynów przy ul. Miodowej w Warszawie artyści i dziennikarze będą wydawali zupę osobom bezdomnym w ramach akcji "Artyści dla bezdomnych" - poinformowała koordynatorka ds. komunikacji Fundacji Kapucyńskiej Edyta Foryś.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/CC0/congerdesign

Jak czytamy w komunikacie, to już czwarta edycja akcji "Artyści dla bezdomnych", której pomysł organizatorzy zaczerpnęli z historii patrona fundacji bł. Aniceta Koplińskiego.

Bł. Anicet w latach międzywojennych wspierał ubogich i bezdomnych, organizując dla nich żywność i ubrania. Dzięki inicjatywie kapucynów, w tym brata Aniceta, powstała na Annopolu kuchnia dla najuboższych warszawiaków, która wydawała 8 tys. posiłków dziennie. Obecnie przy klasztorze kapucynów na Miodowej działa jadłodajnia, w której od 25 lat wolontariusze gotują zupę dla około 250-300 osób dziennie.

Foryś zaznaczyła, że akcja "Artyści dla bezdomnych" nawiązuje do szczególnie celebrowanych imienin kapucyna - 16 czerwca przypada jego liturgiczne wspomnienie.

- Tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i w sobotnie przedpołudnie dziedziniec klasztorny wypełni się ludźmi wrażliwymi na los drugiego człowieka – bez względu na swój status społeczny. W jednym miejscu zgromadzą się ubodzy, bezdomni, artyści, dziennikarze, zakonnicy i wszyscy ci, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu

 - napisała w komunikacie.

Dodała, że na sobotnie wydarzenie może przyjść każdy. Organizatorzy zachęcili mieszkańców Warszawy do przyniesienia i podarowania bezdomnym ciast. Udział w akcji zapowiedzieli m.in. Radosław Pazura, Dorota Chotecka, Krzysztof Ziemiec, Andrzej Woronowicz, Przemysław Babiarz i Dariusz Kowalski.

Wydawanie zupy rozpocznie się o godz. 11.30, o godz. 12.15 przewidziano koncert, w którym wystąpią: Leski, Małgorzata Hutek, Buslava i zespół "Luźny skład". Goście będą też mogli zwiedzić Dom bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika, którego budowa ma się oficjalnie zakończyć 5 sierpnia.

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego powstała w 2010 r. z inicjatywy Braci Mniejszych Kapucynów z Warszawy oraz osób świeckich. Wspiera działalność kapucynów, którzy prowadzą przyklasztorną jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych w Warszawie przy ulicy Miodowej 13. Przy fundacji działa też Centrum Wsparcia Psychologicznego "Miodowa", które prowadzi warsztaty socjoterapeutyczne dla bezdomnych

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#bezdomni #Fundacja Kapucyńska #Miodowa #kapucyni #Artyści dla bezdomnych

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo