Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Arłukowicz o zdjęciach Ewy Kopacz w prosektorium: "Nie wiem czy są w ogóle prawdziwe"

Europoseł PO Bartosz Arłukowicz zapytany został o zdjęcia Ewy Kopacz, jakie pojawiły się w filmie "Stan Zagrożenia". - To są bardzo poważne sprawy, ja nie wiem czy te zdjęcia są w ogóle prawdziwe - wypalił polityk o fotkach swojej koleżanki w prosektorium po katastrofie smoleńskiej.

Bartosz Arłukowicz nie jest pewny, czy zdjęcie Ewy Kopacz w prosektorium "jest prawdziwe"
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W filmie Ewy Stankiewicz "Stan Zagrożenia", który wyemitowany został wczoraj w Telewizji Polskiej, pokazano zdjęcia z prosektorium, na których widać ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz, w towarzystwie m.in. pracowników zajmujących się przenoszeniem ciał ofiar katastrofy. Na jednej z fotografii widzimy uśmiechniętą minister Kopacz z filiżanką, na drugiej - już w towarzystwie dwóch uśmiechniętych mężczyzn obok stołu, na którym znajduje się worek - możliwe, iż z ciałem ofiary katastrofy.

O zdjęcia Ewy Kopacz w prosektorium zapytany został przez wp.pl Bartosz Arłukowicz, dziś eurodeputowany, a kiedyś poseł PO i minister zdrowia w rządzie PO-PSL. Choć sytuacja wydaje się absolutnie nie do obrony, Arłukowicz postanowił... stanąć murem za koleżanką z partii.

- Wie Pan, to obrzydliwe, kiedy pomyślę o tych ekshumacjach wykonywanych wbrew rodzinom, dziś wrzucane zdjęcia. To są bardzo poważne sprawy, ja nie wiem czy te zdjęcia są w ogóle prawdziwe. Nie chodzi o zdjęcia Ewy Kopacz, chodzi o to, dlaczego służby rosyjskie tego typu zdjęcia czy prowokacje akurat w tym momencie w Polsce uskuteczniają

- odpowiedział polityk.

Arłukowicz napomknął też o postawie Ewy Kopacz, która miała "walczyć" o godny pochówek dla ludzi.

"To Ewa Kopacz została tam i walczyła, żeby pochówek tych ludzi i badanie sprawy przebiegało w atmosferze, która była tragiczna dla nas wszystkich, a nie uciekała w pośpiechu pociągiem stamtąd do Polski, aby zająć się polityką"

Właśnie tę "walkę" obejrzeliśmy na zdjęciach?

 Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

 

#Ewa Kopacz #Bartosz Arłukowicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo