Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Anna Moskwa o "ustawie wiatrakowej": Kto to pisał? Jest niezgodna z prawem europejskim

- Uwaga! W antyspołecznej i antyśrodowiskowej ustawie wiatrakowej można będzie prowadzić modernizację istniejących farm wiatrowych poprzez zwiększenie ich mocy do 50 % bez konieczności uzyskania decyzji środowiskowej... kto pisał tą ustawę? Niezgodna z prawem europejskim - napisała dzisiaj na Twitterze była minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa.

Anna Moskwa
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Grupa posłów Polska 2050-TD i KO wniosła do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, który proponuje m.in. przywrócenie obliga giełdowego, a także liberalizację zasad budowy lądowych elektrowni wiatrowych, w których - jak podano w uzasadnieniu - rozwój został zablokowany wprowadzeniem tzw. reguły 10 H, niewystarczająco zmienionej w marcu 2023 r. Projekt zakłada też zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych do końca czerwca 2024 r. Zakładane jest utrzymanie proporcjonalnych obecnych limitów zużycia i utrzymanie grup objętych ochroną.

Politycy PiS krytykują projekt noweli ustawy. W ich opinii, zapisy projektu są "fatalne" i "szkodliwe dla Polaków". Ich zdaniem "afera wiatrakowa" to dowód na to, czyje interesy w rzeczywistości reprezentuje "Koalicja Oszustów". Wskazują, że może on prowadzić do wywłaszczenia ludzi pod farmy wiatrowe.

Dziś była minister klimatu i środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego, Anna Moskwa, wskazała, że projekt przedstawiony przez PL2050 i KO jest niezgodny z prawem europejskim.

- W antyspołecznej i antyśrodowiskowej ustawie wiatrakowej można będzie prowadzić modernizację istniejących farm wiatrowych poprzez zwiększenie ich mocy do 50 % bez konieczności uzyskania decyzji środowiskowej... kto pisał tą ustawę? Niezgodna z prawem europejskim

– oceniła była minister.


 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Anna Moskwa #wybory 2023 #afera wiatrakowa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo