Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Afgańczycy ukryci w arbuzach. Nielegalni imigranci jechali z Grecji do Niemiec

Dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu ukrytych w transporcie arbuzów z Grecji zostało zatrzymanych w pobliżu polsko-słowackiej granicy w Barwinku (Podkarpackie). Za przemyt do Europy Zachodniej zapłacili po około 4 tys. euro. Trafili do ośrodka dla cudzoziemców.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (BiOSG) mjr Elżbieta Pikor na nielegalnych imigrantów natrafił wspólny patrol Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej pełniący służbę w ramach przywróconej kontroli granicznej.

Kierowca polskiej ciężarówki zaniepokojony podejrzanymi odgłosami dobiegającymi z naczepy wypełnionej greckimi arbuzami poinformował przebywających w okolicy funkcjonariuszy KAS. Po kilku minutach na miejscu zjawili się strażnicy graniczni, którzy wspólnie z funkcjonariuszami KAS ujawnili w przestrzeni ładunkowej dwóch obywateli Afganistanu w wieku 18 i 41 lat

- wyjawiła mjr Pikor.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska przekazała, że zgodnie z dokumentami okazanymi funkcjonariuszom KAS do kontroli, w samochodzie typu chłodnia kierowca przewoził na 23 paletach arbuzy.

Jak się okazało cudzoziemcy zapłacili za przemyt z Grecji do Europy Zachodniej po około 4 tys. euro. W podróży mieli ze sobą ciepłe ubrania, kilkaset euro i pożywienie. Obaj byli zdrowi.

Byli przekonani, że dotarli już do Niemiec

 - wyjawiła mjr Pikor. "Z posiadanych dokumentów wynikało, że jeden z nich składał w Grecji wniosek o nadanie tam statusu uchodźcy" - dodała.

Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku cudzoziemcy zostali umieszczeni na trzy miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Ze statystyki przekazanej przez mjr Pikor wynika, że od początku 2020 roku strażnicy graniczni z BiOSG zatrzymali 40 nielegalnych imigrantów, którzy w celach migracyjnych przekroczyli granicę ze Słowacji oraz Ukrainy. Polskę traktowali najczęściej jako kraj tranzytowy w drodze do krajów Europy Zachodniej. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#nielegalni imigranci #policja #straż graniczna #arbuzy #Afgańczycy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo