Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Afera wiatrakowa", odwołanie członków komisji... Kaleta: To powrót do czegoś, co już było [WIDEO]

- W tej chwili najważniejszą sprawą dla ekipy Donalda Tuska jest odwrócenie pewnych pojęć. Tzn. likwidacja komisji, która bardzo Donaldowi Tuskowi zaszkodziła - to już zostało zrobione - i wprowadzenie kolejnych, które mają zapełnić przestrzeń medialną - mówił w programie "W punkt" Katarzyny Gójskiej poseł PiS Piotr Kaleta.

Poseł PiS Piotr Kaleta
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Ustawa o mrożeniu cen energii oraz o zmianie "niektórych innych ustaw" dotyczy nie tylko Orlenu, który ma dołożyć do proces ok. 15 mld złotych, co natychmiast odczuli akcjonariusze multienergetycznego koncernu na giełdzie. Posłowie KO i Trzeciej Drogi zgłosili też wspólnie projekt, liberalizujący zasady powstania farm wiatrowych. Oprócz zmienionej odległości od budynków mieszkalnych o 200 metrów w porównaniu do obowiązującej ustawy, pomysłodawcy optują za wywłaszczeniami osób prywatnych. Posłowie dopuszczają też budowę farm w parkach krajobrazowych. 

Autorką projektu ma być Paulina Hennig-Kloska, polityk Polski 2050, która przymierzana jest do stanowiska ministra klimatu i środowiska w ewentualnym rządzie Donalda Tuska. 

- Afera Wiatrakowa miała nie ujrzeć światła dziennego, bo nawet w tytule ustawy nie ma ani słowa o przepisach, które tworzą eldorado dla niemieckich firm. Ewidentnie chciano to ukryć przed opinią publiczną. To niezgodne z zasadami prawidłowej legislacji, bo proponowane zmiany w sposób fundamentalny uderzają we własność prywatną Polek i Polaków

- napisał na Twitterze rzecznik PiS, Rafał Bochenek. Zamieścił także listę posłów, którzy podpisali się pod projektem. To blisko 100 parlamentarzystów.

Sprawę skomentował w programie Katarzyny Gójskiej poseł PiS Piotr Kaleta.

- Zaczęły się sprawy, które przewidywaliśmy: następuje powrót do czegoś, co już było. Jeszcze nie ma rządu Donalda Tuska, a już są projekty ustaw, które nie są nikomu na ten moment potrzebne. Po jaką cholerę jest teraz kwestia dyskusji o wiatrakach? Po co jest ta sprawa, która została wywołana jeśli chodzi o Orlen - chyba że jest drugie dno, którego jeszcze nie widzimy jeszcze nie dostrzegamy, ale to jest coś, co będzie się mogło pojawić

- mówił.

Zdaniem Kalety, "symptomy pierwszych ustaw są bardzo niebezpieczne". - Dlatego likwiduje się komisje śledcze w momencie, kiedy jeszcze na dobrą sprawę kadencja się nie rozruszała. Już mamy do czynienia z tym, żeby uwalić jedną z najważniejszych komisji, a jednocześnie do laski marszałkowskiej wpływają projekty, które nie mają większego znaczenia dla gospodarki, oprócz tego co dotyczy kwestii Orlenu. Czyli to są sprawy, które udało się wyłapać, najgorsze jest to, czego wyłapać się nie da. Panowie, którzy aspirują do przejęcia władzy wiedzą, jak to się robi - wskazał poseł PiS.

- Tu pojawiają się czyjeś interesy. Jakie? Tego nie wiemy. W tej chwili najważniejszą sprawą dla ekipy Donalda Tuska jest odwrócenie pewnych pojęć. Tzn. likwidacja komisji, która bardzo Donaldowi Tuskowi zaszkodziła - to już zostało zrobione - i wprowadzenie kolejnych, które mają zapełnić przestrzeń medialną

- dodał.

Cała rozmowa dostępna poniżej:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Piotr Kaleta #wybory 2023 #W punkt

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo